Aby radiátor lepšie kúril

Ventilátor pod radiátor Ak by existoval spôsob, ako si zaistiť vo svojom príbytku napojenom na kotolňu na sídlisku vyššiu teplotu bez toho, že by ste museli vynaložiť veľké peniaze na zateplenie bytu, chceli by ste o tom vedieť? Zaujíma vás, ako odložiť hrubý sveter a cítiť sa aj na začiatku jesene doma ako v bavlnke a nebáť sa prechladnutia? Tak potom pre vás máme nasledovný tip.

Ústredné kúrenie v bytovke z jednej kotolne má nesporné výhody v celkovej úspore paliva a tiež je veľmi pohodlné. Nemusíme sa o nič starať a v byte máme teplo. Ale len do chvíle, kedy sa dodávateľ tepla rozhodne šetriť, často aj na návrh vlastníkov bytov v dome. Znížením teploty sa znížia straty v rozvodoch, klesne ale mierne aj tepelná pohoda. Mnohým ľuďom nevadí dlhé mesiace chodiť v byte naobliekaní alebo sedieť pred televízorom v hrubej deke. Čo ale keď patríte k ľuďom, ktorí majú radšej určitý tepelný komfort, ale ste vazalom takýchto šporovlivých susedov?

Môžete si kúpiť elektrický konvektor, teplovzdušný ventilátor, prikúriť si a priplatiť si za elektrinu. Alebo môžete využiť efektívny spôsob, ako z vlažných radiátorov dostať viacej tepla.

termik

Radiátory vo vašom byte odovzdajú viacej energie vtedy, keď im pomôže Termík, český ventilátor pre radiátor s reguláciou otáčiek a termostatickým vypínaním pri vypnutí radiátora. Základným princípom funkcie je dostať k ploche radiátora viacej vzduchu, tým odobrať viacej tepla a rozdistribuovať ho po celom byte. Vo výsledku odchádza spätným potrubím z radiátora chladnejšie médium, radiátor pracuje efektívnejšie a vy máte v byte teplúčko.

termik

V sade ventilátorov pod radiátor môže byť až osem tichých ventilátorov, ktorých otáčky spoločne regulujete otočným ovládačom, aby prúd vzduchu zodpovedal vašim požiadavkám. Ventilátory sa pripájajú dodávaným adaptérom na rozvod 230V a ich spotreba je vskutku minimálna.

V balení okrem napájača a termostatu nájdete aj plechové konzoly so skrutkami na upevnenie ventilátora pod panelový alebo doskový radiátor, žiadne náradie k tomu nebudete potrebovať. Pár minút po rozbalení máte ventilátor pod radiátorom a užívate si teplo domova.

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.