Aj vy sa staráte o svoje nohy?

Máte aj vy vo svojom životnom štýle vyhradené miesto pre zdravé nohy? Nie? Tak to by ste mali zmeniť. Mnohí podceňujeme to, že sa okrem iných vecí musíme starať aj o naše nohy, ktoré nás denno denne presúvajú z miesta na miesta. Niekto si myslí, že zdravotné topánky vyriešia všetko, ale to vôbec nie je pravda.

Zdravotná obuv je dôležitá a určite nie je na škodu ak ju používate, ale len tá vám nezaručí, že vaše nohy budú zdravé. Ortopedické vložky sú skvelým doplnkom akejkoľvek topánky, no nezabúdajme aj na to, že naše nohy si zaslúžia lepšiu starostlivosť. Prekrvovanie nôh by malo byť pre vás prioritou, hlavne pokiaľ je vaše zamestnanie sedavé. Je jedno či sedíte v kancelárii pri počítači, alebo sedíte v aute za volantom. Tak či tak, by ste si mali vždy po nejakom čase, cca hodina a pol, prekrviť vaše dolné končatiny. Postavte sa teda, prejdite sa po kancelárii, alebo parkovisku na benzínovej stanici a doprajte vašim nohám pohyb. Tak isto aj pri letoch, alebo sedení v autobuse, by ste mali na rozhýbanie brať ohľad. Áno, pri dlhších letoch a cestách v autobuse to nemusí byť najľahšie, ale aj pár krokov hore dole po uličke bude prospešných a vaše nohy ich naozaj ocenia. Nenoste príliš tesné oblečenie, aby krvný obeh vo vašich končatinách mohol prúdiť prirodzene a ľahko. Určite si vyhliadnite aj nejaký druh športu, ktorý vám rozhýbe telo a rozprúdi krv. Ak potrebujete rýchlu úľavu od bolesti unavených nôh a nepomáha vám ani ich rozhýbanie, siahnite po niektorom z gélov na unavené nohy. V lekárni vám určite budú vedieť najlepšie poradiť aký krém či gél by ste si mali zaobstarať.

Z dlhodobého hľadiska sa však nespoliehajte na to, že vaše bolesti a problémy s nohami vyriešia zakaždým gély. Musíte si uvedomiť, že ste to práve vy, kto sa musí postarať o zdravie a krásu vašich nôh a nie produkty z lekárne.

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.