Už ste videli najmodernejšie oplotenia pozemkov?

Drôtené oplotenie zahŕňa pestrú paletu rôznych typov pletív. Odlišujú sa od seba nielen pevnosťou, odolnosťou či cenou, ale aj dizajnom.


Jedným z kritérií, ktoré by ste mali brať do úvahy pri voľbe oplotenia, je jeho vzhľad. Už dávno neplatí, že pletivo je nudné či bez nápadu. Aj medzi drôtenými plotmi nájdete dizajnovo atraktívne kúsky. Ktoré patria medzi najmodernejšie?

4-hranné pletivo

Presviedčať vás o tom, že pozinkované 4-hranné pletivo patrí k tým najmodernejším, je zbytočné, nakoľko je na trhu dlhoročnou klasikou. Avšak pokiaľ si vyberiete 4-hranné plotové pletivo v poplastovanej verzii, oplotenie okolo vášho domu získava úplne iný level. Ešte lepšie je, že ho zoženiete aj v atraktívnej antracitovej farbe.

Zvárané pletivá v rolkách

Zvárané pletivá v rolkách sú v porovnaní s bežným 4-hranným pletivom dizajnovo oveľa pôsobivejšie. Spoznáte ho podľa horizontálne zvlnených drôtov, ktoré uľahčujú odtekanie dažďovej vody. Oplotenie z tohto pletiva môže slúžiť aj ako nosný prvok pre popínavé rastliny, čím dosiahnete originálny vzhľad plota.

Zvárané pletivá v rolkách sa líšia hrúbkou drôtu, veľkosťou oka, výškou, farbou i cenou. Ak túžite po modernom oplotení, preferujte pred zelenou antracitovú farbu.

Zvárané panely

Ak si spomedzi drôtených oplotení niektoré bezkonkurenčne zaslúži prívlastok “najmodernejšie, sú to plotové dielce. Okrem toho, že sa vyznačujú pevnosťou, odolnosťou a ľahkou montážou, sú atraktívne aj na pohľad. Oplotenie pozemku zo zváraných panelov získa úplne nový rozmer.

Vyberať si môžete zo zeleného, antracitového a pozinkovaného vyhotovenia. Ak chcete ultra moderný plot, tak pred zváranými panelmi Brico či Fénix, uprednostnite plotové dielce 2D bez prelisov. Okrem moderného vzhľadu oceníte vysokú pevnosť a odolnosť.

Tento článok bo uverejnený v kategórii Záhrada. Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.