Akým vínom potešiť partnerku

ruzovevino Na návštevu sa patrí prísť s darčekom a ak máte v úmysle priniesť fľašu, tak by to mala byť fľaša kvalitného vína. Nápoja, ktorý pozdvihne náladu, rozveselí ale neurazí a podčiarkne chuť jedla, ktoré sa bude podávať. Zároveň by malo potešiť hostiteľa a jeho chute a malo reflektovať situáciu, počas ktorej sa podáva. Aké víno vybrať, keď ste pozvaný na večeru k nádejnej partnerke?
 

Znalci vín rozlišujú drobné rozdiely nie len medzi odrodami a ich ročníkmi, ale aj odlišnosti v jednotlivých svahoch, kde bolo hrozno dopestované. Ako bežní smrteľníci nemusíme zachádzať do takýchto detailov, ale hrubé rozlíšenie len na červené a bielo víno je opačným extrémom, do ktorého nechceme skĺznuť. Víno si zaslúži našu pozornosť, rovnako ako náš hostiteľ či hostiteľka, a jeho poznaním preukazujeme úctu obom.

Keď nemáte istotu, akým gurmánskym zážitkom sa vás chystá prekvapiť hostiteľka a aké víno by sa hodilo k večeri, dilemu červené či biele vyriešte šalamúnsky. Prineste ružové víno a prekvapenie bude dokonalé. Nezabudnite, že ružové víno sa má podávať chladené, aby vynikla jeho ľahká a ovocná chuť. Znalci odporúčajú ešte nižšiu teplotu, ako je zvykom u bieleho vína, hoci sa ružové víno vyrába z červených bobuliek hrozna, len sa šupky lúhujú kratšiu dobu, čím je toto víno podstatne ľahšie. Aj preto je odporúčané pre situácie, kde sa očakáva veselá nálada a príjemné prostredie.

Sturmfeder

Kvalitné a lahodné vína z Nemecka, ktoré potešia nie len priateľku, ale aj obchodných partnerov, nájdete na stránke www.grofskevino.sk, objednanie vám uľahčí vino e shop s ponukou starého rodinného vinárstva Sturmfeder. Niekoľkostoročné vinice a vínne pivnice a ručný zber a spracovanie hrozna vyústia vo váš gurmánsky zážitok, na ktorý nezabudnete ani vy, ani vaši spoločníci pri stole. A ktorý si všetci zúčastnení budú chcieť čo najskôr zopakovať. Dobré víno vám pomôže budovať kvalitné vzťahy. Aj tie obchodné, aj tie osobné.

Článok bol uverejnený v kategórii Kuchyňa a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.