Opel Mokka a výlet do zasnežených hôr. Tieto zásady bezpečnej jazdy vás podržia!

Čo vám napadne pri predstave rodinného výletu do hôr spolu s rodinou a Opel Mokka? Sú to preplnené a neupravené parkoviská s vyberačmi vstupného? Alebo zapadnuté autá po boku cesty, ktoré nezvládli cestu do cieľa? Výlet do hôr môže byť bezstarostný zážitok, ak viete, ako na to. Pripravili sme pre vás návod, ako zvládnuť výlet do hôr aj po neupravenej vozovke. Dá sa to aj bez pohonu všetkých štyroch kolies.

Pomaly a s odstupom

Nenechajte sa ovplyvňovať vozidlami, ktoré sa na vás tlačia od zadu. Aj príliš pomalá jazda vie byť nebezpečná, avšak v zime je lepšie dodržiavať stanovené rýchlosti. Vďaka tomu zvládnete náročné situácie, na ktoré je Opel Crossland ako stvorený.

Rovnako by ste mali myslieť aj na vozidlá pred vami. Na zasneženej či zamrznutej vozovke sa vaša brzdná dráha predlžuje. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí, vám sa to na takejto ceste nemusí podariť. Udržte si bezpečný odstup a vyhnete sa pokrčeným plechom na aute.

S riadením opatrne

Jemný šmyk si na zamrznutej vozovke zažil snáď každý. Stačí prudšie otočenie volantom, pridanie plynu či stlačenie brzdy a ide to s vami ako na saniach. Základom bezpečnej jazdy sú zimné pneumatiky, ktoré vám pridajú potrebnú trakciu.

Pri jazde do zamrznutej zákruty s Opel Mokka jemne stlačte plyn na vašom aute a následne opatrne otočte volantom. Následne brzdu uvoľnite a prejdite zákrutou. Plyn pridávajte až po tom, keď vaše vozidlo prejde cez celú zákrutu.

Radenie pri nízkych otáčkach

Čo získate tým, že budete radiť pri nízkych otáčkach? Dlhodobo nízku spotrebu, neublížite svojmu vozidlu a znížite riziko preklzu kolies pri rozbiehani. Myslite na to, že prekĺzavanie kolies pri rozbehu sa deje pomerne často. Preto by ste mali dbať na plynulé rozbiehanie.

Poznáte výhodu 2. rýchlostného stupňa? Ak idete z kopca, použite ho pre účinné brzdenie motorom. Záverečná rada sa týka zamrznutých okien. Nespoliehajte sa, že vám ohrev okien roztopí ľad počas jazdy aj keď to Opel Grandland zvláda nadmieru dobre.

Tento článok bo uverejnený v kategórii Nezaradené. Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.