Chráňte si zrak pri športe

okuliareAj keď prevádzkujeme šport vyslovene na rekreačnej báze, nevyhneme sa situáciám, kedy nám adrenalín v krvi stúpne. V takej chvíli túžba po vzrušení a špičkovom výkone často zatieni úsudok zdravého rozumu a stávame sa otrokom športovej vášne. Práve pre takéto prípady boli vymyslené športové ochranné pomôcky, aby nás ochránili vo vypätých alebo nečakaných situáciách.

Pretože nie každý jedinec je schopný zodpovedne posúdiť mieru rizika svojho správania sa a súčasne nebezpečenstvo hroziace mu zo strany iných jedincov, pamätá na bezpečnosť ľudí často zákon. Tak ako nám prikazuje v záujme bezpečnosti mať počas jazdy v aute zapnutý bezpečnostný pás a počas šoférovania motorky na hlave prilbu a ochranné okuliare, tak aj pri športe nám často prikazuje, čo mať musíme. Napríklad deti do 15 rokov musia mať počas jazdy na bicykli ochrannú helmu vždy, aj keď dospelí ju musia nosiť len pri jazde mimo obce. A odporúča sa mať na očiach aj ochranné okuliare, ktoré zabránia vniknutiu drobného hmyzu do oka pri rýchlej jazde z kopca.

A podobne je to aj pri lyžovaní. A hoci nie sme deti, dávať si pozor na hlavu sa oplatí aj nám. A tiež lyžiarske okuliare ochránia oči nie len pred prievanom, ale aj pred ostrými kryštálikmi snehu, keď pred nami ide dolu svahom rýchlejší lyžiar v ostrých oblúkoch.

lyziarske-okuliare

Moderné lyžiarske okuliare sú vyrobené z netrieštivých materiálov, ktoré oceníme v momente, kedy svah nezvládneme a dôjde k pádu alebo kolízii. Sú zložené z viacerých vrstiev, každá z nich má svoju funkciu. Preto výborne odrážajú slnečné lúče od očí, čím ich chránia, zabraňujú odleskom, ďalšia vrstva zabraňuje zaroseniu okuliarí. A navyše aj dobre vyzerajú.

Keď športové ochranné pomôcky dobre vyzerajú a ľahko sa používajú, ľudia ich radi nosia. Preto výrobcovia tak dbajú nie len na účinnosť, ale aj na vzhľad svojich výrobkov. Vám stačí si vybrať zo širokej ponuky lyžiarske okuliare pre seba.

Článok bol uverejnený v kategórii Hobby a označený ako , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.