Elektrická motyka

kultivator-florabest-fgh750 Máte záhradku pri dome alebo v záhradkárskej osade za mestom? Či radšej jazdíte okopávať záhradku na dedinu k svokrovcom? V každom prípade ale musíte súhlasiť s tvrdením, že jar je náročným obdobím záhradkára. Príprava hriadok a políčok pre zeleninu či sadenie priesad dá poriadne zabrať celému telu, chrbát a ruky nevynímajúc. Je to daň za poctivú zeleninu, ale aj táto daň môže byť nižšia, ak využijete šikovného pomocníka, elektrickú motyku.
 

 

Nie, nemusíte si predstavovať železnú motyku s drevenou násadou, pripojenú k nejakému pohonu, ktorá mláti okolo seba hlava-nehlava. Týmto názvom ľudia zvyknú označovať elektrický kultivátor pre úpravu pôdy v záhradách. Keď ho máte, nemusíte ručne motykou zohnutý kopať do zeme a rozbíjať hrudy na menšie, aby ste ste upravili políčko pre siatie zeleniny a lebo vysadenie priesad papriky.

jahodovisko

Kultivátor má motorom cez prevodovku poháňané plechové otočné zahnuté nože, ktoré odkrajujú zo zeme a medzi sebou ju rozdrvia na menšie kúsky. Kultivátor pracuje aj v tvrdej a suchej pôde, oveľa lepšie výsledky ale dosiahnete, ak bude pôda pred kultivovaním vlhká. Žiadna iná príprava pôdy sa nevyžaduje a dokonca si pri opatrnosti môžete trúfnuť aj na úpravu trávnatého povrchu a prerobiť ho na políčko.

Elektrický kultivátor potrebuje k svojej prevádzke prívod elektrického prúdu pomocou predlžovačky. Pri práci dbajte na to, aby kábel ležal za vami a neprešli ste ho kultivátorom. Výhodou elektrických kultivátorov je pohotovosť. Nemusíte riešiť benzín a pomer oleja, netrápi vás zanesená sviečka či upchatý vzduchový filter. Nenamáha vás opakované štartovanie. Jednoducho zatlačíte spínač a pracujete. O to všetko oveľa rýchlejšie, ako keby ste hriadky chceli upraviť motykou.

Na záver vašej práce s kultivátorom len hrabličkami upravíte povrch pôdy a môžete začať siať a sadiť.

Elektrický kultivátor s úspechom využijete nie len na vonkajších políčkach, ale aj v skleníku z polykarbonátu (lexanu). Použitie v klasickom sklenenom skleníku neodporúčame, prípadné odletujúce tvrdé kusy hliny by mohli sklá poškodiť.

Článok bol uverejnený v kategórii Záhrada a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.