Fúrik aj pre dôchodcov

Máte záhradu alebo sa staráte o rodinný dom, ale zdravie s pribúdajúcim vekom už veľmi neslúži a síl ubúda? Stále však potrebujete z času na čas previesť nejaký stavebný materiál po dvore alebo veci do záhrady, ale práca s fúrikom je pre vás únavná? Máme pre vás dobrú správu. K dostaniu je fúrik, z ktorého vás ruky ani chrbát bolieť nebudú a s ktorým hravo odveziete hoci sto kilo nákladu aj do kopca. A ani sa nezadýchate.

 

Fúrik je skvelý vynález, dovoľuje odviezť veľa materiálu. No musíte mať silu ho zdvihnúť a tlačiť. A v pokročilom veku aj často oddychovať. Viete si predstaviť, aké by to bolo jednoduché, keby ste naložený fúrik nemuseli dvíhať a držať v rukách? A aké by to bolo fajn, keby ste ho nemuseli tlačiť? Keby sa hýbal sám?

No tak toto si už predstavovať nemusíte. Stačí si kúpiť elektrický fúrik Motúčko českej výroby a váš sen o ľahkej práci okolo domu a v záhrade sa stane skutočnosťou. Pohon Motúčka totiž zabezpečuje akumulátor a elektromotor s prevodovkou v náboji predného kolesa. A aby ste hmotnosť naloženého fúrika nemuseli držať vo svojich rukách, vybavili do doplnkovým pomocným a riaditeľným podvozkom. Takže Motúčko je trojkolesový vozík klasického vzhľadu s netradičnými vlastnosťami.

motucko

Motúčko sa predáva s oceľovou korbou o objeme sto litrov alebo s tromi druhmi plastových korb. Akumulátor má výdrž šesť hodín práce a ľahko sa dobíja nabíjačkou zo siete 230 V. Ovládanie zaisťuje otočná rukoväť na pravej strane, podobne ako na motorke. Prevodovka v kolese disponuje prepínačom voľnobeh alebo brzda s dobíjaním akumulátora (pri jazde z kopca).

K Motúčku je ako voliteľné príslušenstvo predávané veľké množstvo doplnkov. Snehový pluh aj pluh na orbu, vretenová kosačka alebo vertikutátor na trávu, adaptér pre tlačenie prívesov za osobné auto či špeciálne vidly na prevoz ťažkých bremien a mnohé ďalšie. Motúčko potom pre ne slúži ako univerzálna pohonná jednotka. Tento elektrický fúrik odvezie asi 120 kilogramov nákladu po rovine a s menším nákladom zdolá hravo svah do 30 °. Pre strmé plochy ho môžete vybaviť až 45 m dlhým navijakom.

Pre prácu s takýmto fúrikom nezáleží, koľko máte rokov a koľko máte síl. S týmto fúrikom môžete pracovať, aj keď vás bolí chrbát alebo kolená. Korbu naložíte malými dávkami nákladu a necháte motor, aby fúrik previezol na miesto, ktoré mu určíte. Motúčko je fúrik ako stvorený pre dôchodcov, ale prácu si s ním uľahčia aj ostatní ľudia.

Článok bol uverejnený v kategórii Záhrada a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.