Infrasaunovanie

Kto si užil u nás cez dovolenku teplo, môže hovoriť o šťastí. My ostatní sme občas vymrzli aj na bicykli, aj na výlete na hrad, keď spŕchlo. Ako dobre nám padlo, keď sme sa po návrate do penziónu mohli zahriať niečím nielen príjemným, ale aj zdravým. Reč je o infrasaune.

 

Vynález sauny je pripisovaný Fínom. Aj v ruskom filme sa občas mihne nahá postava, vybiehajúca z parou preplnenej drevenej stavby a skákajúca do ľadovej vody. A sem tam sa šľahne brezovou vetvičkou. Všetkým týmto úkonom sa pripisujú zdraviu prospešné pôsobenia.

Aby ste boli zdraví nepotrebujete jazdiť do Ruska alebo Fínska, dokonca ani nemusíte stavať zrubovú stavbu na záhrade svojho domčeka. Ani riešiť problémy s plesňami vnútri domu. Dokonca ani nechať manželku zakúriť a poriadne vyhriať saunu niekoľko hodín pred vaším návratom z práce. Stačí vám vedieť, čo sú to infrasauny a ako fungujú.

Saunovanie zlepšuje prekrvenie kože, ktorá je najväčším ľudským orgánom. Pomáha jej zbavovať sa nečistôt a súčasne ju saunovanie aj spevňuje. Pobyt v prostredí so zvýšenou teplotou je smrteľný pre mnoho baktérií a vírusov, ktoré sa v ľudskom tele môžu vyskytovať napríklad po návšteve kultúrnej alebo spoločenskej akcie s viacerými ľuďmi.

Infrasauny majú blahodarný vplyv na pokožku ľudí, ktorí trpia napríklad žihľavkou alebo akné, lupienkou (psoriázou) či suchým ekzémom. Vyčistenie pórov pokožky vedie k lepšej detoxikácii organizmu, pokožka sa potením nielen ochladzuje, ale aj odstraňuje z tela odpadové látky látkovej výmeny.

Výhodou infrasauny je rýchlosť jej použitia. Od štartu stačí krátka chvíľa, snáď desať minút, a môžete začať využívať jej blahodárne účinky na svoje telo. To samozrejme má vplyv aj na zníženie prevádzkových nákladov na využívanie sauny u vás doma, teda dosť ušetríte.

Väčšina infrasáun je konštruovaná tak, aby mohla byť umiestnená v interiéri v temperovanom prostredí (kúpeľňa, krytý bazén, domáce fitness, zimná záhrada, vykurovaný suterén a podobne). Dodávajú sa ako pre jednotlivcov, tak aj pre dve alebo viac osôb.

Článok bol uverejnený v kategórii Dom a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.