Kosačka aj pre dôchodcov

Zipper Zi-MOS125Veľa ľudí býva v meste v bytovke a vo voľných chvíľach chodia do malej záhradky za mestom relaxovať po práci. Fyzickú prácu ako spôsob oddychu preferujú ľudia pracujúci duševne, v kancelárii, bez dostatku pohybu v bežný deň. Príjemným benefitom k pobytu na čerstvom vzduchu bývajú sladké plody ovocných stromov aj čerstvá zelenina z vlastného záhonu. A keď príde zaslúžený odpočinok, dôchodcovia naďalej pracujú vo svojej záhradke, pretože im to prináša radosť aj vyplnenie voľného času. Len síl keby neubúdalo.

 

Medzi najnamáhavejšie činnosti patrí rýľovanie záhonov a pravidelné kosenie trávy. Činnosti opakujúce sa pravidelne. Málokto dnes kosí ručnou kosou, väčšina ľudí využíva kosačky a vyžínače. Najmä tie sú obľúbené pre svoju univerzálnosť, pokosia ako nízku trávu, tak aj vysokú a poradia si aj s náletovými drevinami, v závislosti od výkonu spaľovacieho motora. Rotačný pohyb v bedrách, ako pri klasickej kose, je pri nich doprevádzaný aj záťažou hmotnosti vyžínača, neseného na popruhoch na pleciach kosca.

Zi-MOS125

Čo nerobí vôbec problém mladému a statnému záhradkárovi. No starší senior alebo človek s poškodenými platničkami chrbtice si takéto kosenie buď vôbec nemôže dovoliť alebo pri ňom trpí bolesťami. Našťastie práve na nich myslel rakúsky výrobca aj slovenskí predajcovia záhradnej techniky a pripravili nie len pre nich motorový vyžínač, vhodný aj pre dôchodcov, ktorým ubúda síl. Vyžínač na podvozku.

kosenie

Motorovú jednotku nesie dvojkolesový podvozok s vodiacou tyčou, vyžínač sa dá natočiť z priameho smeru do bokov, ak by ste chceli kosiť popri múrikoch alebo vedľa járkov. Na kosenie používa buď oceľový trojzub alebo strunovú hlavu a hodí sa ako na trávu, tak aj na kroviny. A že si poradí aj s vysokou trávou! Jeho označenie je Zipper Zi-MOS125.

Kosenie s vyžínačom na podvozku pripomína jazdu so športovým kočíkom. Tlačíte kosačku pred sebou, nemá vlastný pohon, a kosíte. Na rovine aj vo svahu. Po práci s ňou vás nebolí chrbát, kríže ani nohy.

Článok bol uverejnený v kategórii Záhrada a označený ako , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.