Mali by sme vymaľovať

roh Po návrate z dovolenky (pre nás deti ešte z prázdnin) u starej mamy sme s obavou očakávali túto vetu, ktorú predniesla mamička pri pohľade na stene niektorej z miestností nášho bytu. Vtedy sa u nás kúrilo uhlím v kachliach, takže o prach nebola núdza. A tým začala u nás neskutočná anabáza. Našťastie dnes je to všetko o veľa jednoduchšie a aj zábavnejšie.

 

Vtedy pred rokmi to znamenalo vysťahovať všetok nábytok z izby, posypať parkety pilinami a štetkou natrieť najskôr na bielo všetky steny, potom namiešať ten správny odtieň mamičkou vybrané farby ako podklad a na záver opäť namiešať farbu a opatrne naniesť valčekom vybranú vzorku. Nakoniec nás čakalo ešte upratovanie a sťahovanie všetkého nábytku späť.

Okrem toho, že dnes existujú zakrývacie fólie a nábytok stačí odtiahnuť do stredu miestnosti, na vzorované valčeky na stene si spomenie málokto. Dokonca aj farbu na stenu dnes kúpime v odtieni, ktorý sa nám páči a môžete sa spoľahnúť, že celá stena bude mať rovnakú farbu, aj keď použijete dve balenia. A na nafarbený povrch nalepíte samolepky na stenu a vaša jedinečná izba je hotová. Nielen, že je to všetko oveľa skôr hotové, dokonca to aj oveľa lepšie vyzerá.

interier

Ani v kuchyni sa už dnes nekúri uhlím v sporáku, aj keď sa možno maľuje rovnako často. Len dôvodom už nie je tmavo v kútoch od prachu, len prostá túžba po zmene. Aby nie, keď samolepky dovoľujú zmenu nálady v miestnostiach takmer bez práce. Dokonca ani nanášať farbu na steny nemusíte zakaždým, keď túžite po inovácii vzhľadu. Samolepky do kuchyne jednoducho vymeníte za aktuálny vzor.

A tak v dnešnej dobe, keď mamička pri pohľade na stenu v izbe prednesie: „Mali by sme vymaľovať“, nemusí to znamenať drinu pre celú rodinu. Naopak, pomocou samolepiek to môže predstavovať príjemnú zábavu a oživenie vášho bývania. Vyskúšajte, uvidíte!

Tento článok bo uverejnený v kategórii Dom, Kuchyňa, Obývačka, Spálňa. Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.