Mrzlo v noci?

teplomer Pohľad z bytu von oknom môže byť klamlivý. Slnko svieti, vonku je krásne, ale pohľad na zababúšených ľudí na chodníku nás znepokojí. Ako je vlastne vonku? A ako bolo v noci? Spoľahlivú odpoveď nám dá teplomer a najlepšie teplomer s pamäťou nameraných maximálnych aj minimálnych teplôt. Len tak sa dozvieme, či v noci vonku mrzlo alebo aká bola teplota. Zaobstarajte si digitálny duálny teplomer a buďte vždy v obraze.

 

Ponuka meteostaníc je bohatá ako v jarných, tak jesenných mesiacoch. Teda vždy, keď hrozí, že nočná teplota sa môže dostať pod bod mrazu. A to značí ohrozenie balkónových rastlín. Mráz nemajú radi ani balkónové kvety a už vôbec nie zelenina, pestovaná na balkónoch v poslednom čase čoraz častejšie. Za rovnaké peniaze a rovnakú námahu, ako petúnie alebo muškáty sa nám cherry rajčiny odvďačia chutnou porciou šťavnatých sladkých plodov na raňajky.

teplomer mráz

Žiadny teplomer nedokáže predpovedať, ako chladno bude v nasledujúcich hodinách. No ak ste doma a večer sa pozriete na teplomer a vidíte, že teplota nebezpečne klesá, vždy máte možnosť zakryť rastliny na balkóne netkanou textíliou alebo ich na noc preniesť do vnútra bytu.

Dnes bežne dostať duálny digitálny teplomer do bytu s meraním teploty vo vnútri aj vonku so senzorom na kábliku, ktorý vyložíte za okno a do tieňa. A keď sa ráno pozriete na teplomer, pomocou tlačítka si zobrazíte namerané najvyššie aj najnižšie teploty za posledných 24 hodín. Dozviete sa, aký mráz bol v noci a utvrdíte sa, že bolo dobré postarať sa o balkónovky. Alebo že mráz nebol až taký silný, ale boli ste pripravený na všetko.

Bytový digitálny teplomer s pamäťou stojí pár eur, za ktoré si kúpite istotu, že vždy viete, ako je vonku, kedy sa treba postarať o balkónové rastliny aj ako sa správne obliecť bez ohľadu na to, ako príjemne to vonku vyzerá spoza okna vykúreného bytu. S digitálnym teplomerom vás neprekvapí ani zimný mráz, ani letná horúčava.

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.