Na čo si dať pozor pri výmene manželskej postele

Všetko raz doslúži a je potrebné to vymeniť. Manželskú posteľ v spálni nevynímajúc. Či už dôvodom na jej výmenu je nový partner/ka alebo jej „zodratie“ (postele myslím), nedá sa prosto kúpiť nová posteľ a stará vyhodiť. Pri výmene manželskej postele musíte dať pozor na pár maličkostí, aby ste potom neboli sklamaní.

 

Najbežnejším parametrom postele, nie len manželskej, ale aj obyčajnej válendy, je rozmer lôžka, alebo ak chcete rozmer matraca. Ak vám stará posteľ v tomto parametri vyhovovala, asi budete chcieť kúpiť rovnakú posteľ. Najbežnejšie sa postele vyrábajú s matracmi 80×190 alebo 80×200 či 90×200.

Ale okrem rozmerov lôžka je dôležité poznať aj rozmery záhlavníka alebo čela postele. Aby sa vám nestalo, že síce kúpite posteľ s rovnakou plochou matracov, ale celkový rozmer postele bude väčší a posteľ sa vám do izby nezmestí.

manzelskapostel

Ďalším dôležitým parametrom postele je výška lôžka nad zemou. V minulosti boli moderné postele, v ktorých ste ležali ani nie 30 centimetrov nad podlahou. Malo to výhodu len vtedy, ak ste spávali nepokojne a hrozilo, že z postele spadnete. Inak samé nevýhody. Pri líhaní ste sa museli celkom zohýnať, pri vstávaní veľmi nepohodlné. Nepraktičnosť takto nízkej postele si človek uvedomuje až s pribúdajúcim vekom a hlásiacimi sa telesnými problémami. Až vtedy si spomenie na postele starých rodičov, ktoré boli vysoké… Dnes bez problémov kúpite postele s výškou aj 65 centimetrov. Majú okrem iného aj veľký úložný priestor, no nezabudnite si skúsiť, či pre vás nie je matrac príliš vysoko. A nezabúdajte, že v predajni s nábytkom najmä dámy sú často v topánkach na vysokom opätku, presne o jeho výšku bude posteľ vo vašej spálni vyššie.

Je dobré, ak si zistíte všetky rozmery vašej vyhliadnutej novej postele a doma si všetko riadne premeriate. Či sa vám vojde posteľ na miesto tej starej postele, či budete môcť otvoriť dvere na skrini, ak je nová posteľ „o kúsok“ väčšia, či pri jej výške nebudú nočné stolíky príliš nízko, či okolo postele budete môcť chodiť tak ako doteraz, ak sú jej matrace širšie.

Väčšina zákazníkov pri kúpe postele sa zaujíma o rošty a matrace, o možnosť prania ich poťahu, ale neuvedomuje si, že ak meníte starú posteľ za novú, je potrebné zvážiť všetky dopady na priestor vo vašej spálni, a to aj vtedy, keď nová posteľ je väčšia hoci aj o pár centimetrov. Aby vám práve tých pár centimetrov potom nechýbalo a aby ste po zmontovaní novej postele boli s ňou naozaj spokojní.

Článok bol uverejnený v kategórii Spálňa a označený ako , , , . Uložte si ho do záložiek.

1 Responses to Na čo si dať pozor pri výmene manželskej postele

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.