Na čom sedíme naozaj záleží

kreslo Väčšina bytov má ďaleko od ideálnych predstáv svojich majiteľov, väčšinou ide o kompromisy v zariaďovaní a pohodlí. A keď k tomu pripočítame fakt, že tretinu života trávime v zamestnaní a ďalšiu časť svojimi koníčkami, nie je sa čomu diviť. Ale aj tak by sme si mali dobre vybrať nábytok, ktorým zariadime izby. Aby sme sa radi do svojho bytu vracali a aby sme si v ňom po tom všetkom dobre oddýchli.

 

Ak si odmyslíme spánok v spálni, tak najviac času vo svojom byte trávime v obývačke. Alebo v kuchyni, keď je vaším koníčkom varenie 😉 A nemusí sa jednať len o sledovanie televízie. V obývacej izbe čítame knižky, listujeme magazínmi, prezeráme si internetové stránky na notebooku alebo tablete. A väčšinu času sedíme na sedačke. Sedacie súpravy môžu byť pekné a môžu byť pohodlné. Alebo pohodlné a pekné. Oplatí sa pri ich nákupe si ich vyskúšať. Častokrát sa stanú súčasťou nášho bytu na dlhú dobu a rozhodujú, ako dobre sa doma cítime.

Malé rozmery izieb v paneláku nás často nútia robiť kompromisy a vyberať si radšej rohové sedacie súpravy s úložným priestorom a rozkladacou posteľou, ukrytou vnútri. Budú sa hodiť, až k nám príde na návštevu niekto z príbuzných a postele v spálni aj detskej izbe budú „obsadené“ svojimi stálymi obyvateľmi. Rohové sedacie súpravy takisto umožnia večernú návštevu viacerých ľudí, čo určite oceníte na sviatky alebo pri oslavách narodenín.

sofa

Klasický pohľad na sedaciu súpravu reprezentuje sedačka pre troch ľudí a k nej dve pohodlné kreslá. Klasický panelák je však malý pre takú zostavu, preto je rohová sedačka bez kresla prípadne sedačka s jedným kreslom oveľa vhodnejšia. Podľa veľkosti svojej postavy si vyberte príslušnú dĺžku a nezabudnite na vzdialenosti dverí od seba a od stien vo vašom byte, aby sa vám vaša nová sedačka do obývacej izby skutočne vošla. Dôležité môže byť aj nastavovanie sklonu opierky hlavy, ak radi čítate. A tiež pre starších ľudí. Naopak sedacie súpravy nie sú vhodné pre trvalé rozkladanie a spanie. Sú stavané naozaj pre občasné nocovanie.

Farby vyberajte tak, aby ladili s ostatným nábytkom a skôr kontrastovali s kobercom či podlahou. Ak s vami vaše obydlie zdieľa chlpatý domáci maznáčik, tak materiály také, aby sa vám vaša sedacia súprava dobre a ľahko udržiavala.

Článok bol uverejnený v kategórii Obývačka, Spálňa a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.