Náš prvý bazén

swimming Premýšľali ste niekedy o tom, že si zaobstaráte bazén? Ja vždy, už dlho sme s manželkou snívali o tom, že si naše deti budú môcť v sparnom lete skočiť do bazéna, aby sa osviežili, nehovoriac o mne a manželke. Keďže si moji rodičia bazén zaobstarali pár rokov pred nami a ja som bol pri tom, vedel som, čo všetko to obnáša – treba vybrať správne príslušenstvo, vhodnú bazénovú chémiu a ďalšie podstatné veci, aby sa z bazéna čoskoro nestala mláka plná špinavej a zelenej vody vhodná tak možno pre rybičky. Po takomto „bazéne“ sme samozrejme netúžili a tak som jedného popoludnia zasadol k internetu a začal prieskum trhu.

 

Po krátkom pátraní som narazil na e-shop firmy, ktorý, ako som si matne spomínal, mi po úspešnom zariadení bazénu odporučili aj rodičia s tým, že im tam ochotne poradili a že zjavne boli odborníkmi na bazény a ich príslušenstvo naozaj na slovo vzatí. Hoci som si z rozhovoru s rodičmi o bazénu a starostlivosť o neho niečo pamätal a tak bol schopný vybrať pár prípravkov k nášmu novému bazénu sám, nebol som si istý natoľko, aby som nepotreboval poradiť napríklad s výberom správneho bazénového filtra a jeho náplne. Rovnako tak som nemal tušenie, aký bazénový vysávač bude vhodný na ten náš, akú bazénovú kefu k nemu dokúpiť, ako veľmi je potrebná plachta na bazén a pár ďalších otázok, ktoré sa týkajú skôr detailov, ale ako celok sú pre zdravie vody v bazéne a bazénu samotného, ako som skoro po zdvihnutí telefónu a vytočenie čísla zistil, veľmi podstatné.

detivbazenu

Mechanická starostlivosť o náš budúci bazén bola vybavená veľmi skoro, pretože sa z mojej strany nevyskytlo také množstvo otázok, ako v prípade starostlivosti chemickej. Naskytá sa totiž možnosť využitia chémie brómové alebo chlórové (či dokonca bezchlórovej), v bazéne sa používajú multifunkčné tablety, musí sa dávať pozor na príliš veľké množstvo chlóru v bazéne (alebo samozrejme príliš malé), do filtra je potrebné obstarať zeolit a na zimu tiež bazén riadne zazimovať (nielen) tzv. zazimovačom a tak ďalej a tak ďalej. Našťastie pre mňa však odborníci na bazény a bazénovú chémiu ešte nevymreli a tak sme dnes prežili prvé leto s vlastným bazénom za domom – deti doteraz spomínajú na prvé chvíle u neho strávené – a s manželkou sa teraz kocháme výhľadom na perfektne zabalený bazén prichystaný na nadchádzajúcu zimu!

Článok bol uverejnený v kategórii Dom, Záhrada a označený ako , , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.