Podlahové krytiny

Ak túžite po krásnej podlahe, používa sa celý rad podlahových krytín. Výrobcovia stavebných materiálov ponúkajú mnoho moderných podlahových krytín: tvrdé a mäkké, drahé a lacné, prírodné a umelé, dlaždice atď.

 

Druhy podlahových krytín

1. Linoleum. Jeden z najbežnejších typov podlahových krytín. Linoleum sa najlepšie hodí na podlahu v kuchyni, do vlhkého prostredia. Ľahko sa čistí, vodotesné.

2. Polyvinylchlorid. Mäkký, pružný – zvyšuje životnosť podlahy. Jeho funkčné obdobie je takmer tridsať rokov. Skladá sa z niekoľkých vrstiev, je určený pre rôzne zaťaženia, lacný, nehorľavý, vhodný do priestorov s vyššou vlhkosťou.

3. Korok. Tento typ podlahy má vysokú tepelnú izoláciu a zvukové absorpčné vlastnosti. Jedná sa o prírodný materiál, vyrobený z kôry korkového stromu. Je odolný, trvanlivý, spoľahlivý. V niektorých prípadoch je nutné vykonať ošetrenie lesku lakom alebo voskom.

4. Kompozitný materiál. Dokonale napodobňuje prírodné drevené podlahy, ale sila a stabilita je ešte lepšia. Tento laminát je pomerne cenovo dostupný, veľmi jednoduchá inštalácia. Ovšem materiál je lepšie nepoužívať vo vlhkom prostredí. Pre zníženie šumu použiť vrstvu mäkkej podložky pod laminátom.

5. Keramické obklady. Táto podlaha sa vyznačuje obrovskou škálu typov, tvarov, veľkostí a farieb. Neglazované dlaždice sú častejšie prírodné šedé či v načervenalom odtieni. Obklady sú praktické, do každej miestnosti prirodzene zapadnú. Glazované dlaždice pôsobia elegantne, presvetlia priestor – neobmedzený počet farieb.

6. Prírodné a umelé kachličky. Jedná sa o najodolnejšie podlahové krytiny. Sú ideálne pre domáce použitie. Vytvárajú v dome s patriarchálnou tradíciou zvláštne čaro. Sú vhodné pre krb v izbe v štýle starého domu, ktoré imitujú starobylé hrady. Najdrahší je prírodný kameň – mramor. Farebná paleta tohto materiálu je široká.

7. Koberce. K dispozícii sú prírodné a umelé. V súčasnej dobe je väčší záujem o druhý typ. Sú odolné voči vlhkosti, ľahko sa čistia. Možností výberu kobercov je veľa, a kvalita môže byť rôznorodá. Dnes sa koberce vyrábajú z vlny, nylonu, polypropylénu, hodvábu, rastlinných vlákien a ďalších materiálov. Existujú kobercové dlaždice, ktoré sa ľahko skladajú na podlahu. Variant farieb je nespočetné množstvo.

8. Masívne dosky a parkety. Klasické a tradičné podlahy. Ich cena je pomerne vysoká. U týchto podláh sú používané najrôznejšie druhy dreva, výber do značnej miery závisí od hrúbky a vzhľadu podlahy. Drevená podlaha v každej domácnosti vytvára komfort, teplo a pohodlie.

9. Polymér: Takzvané liate podlahy sú často používané pre dekoráciu, vysoká odolnosť proti mechanickému a chemickému namáhaniu. Podlahy polymér môžu byť epoxidové alebo polyuretánové.

Článok bol uverejnený v kategórii Dom a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.