Posilňovňa

K utužovaniu, nielen ducha, ale aj tela mnoho ľudí volí posilňovanie. Taký človek to niekedy berie ako svoj koníček, ku ktorému sa buď rozhodol sám, alebo ho k nemu niekto priviedol.

Niekedy to možno bolo skôr spôsobené z hecu a provokovanie niekoho iného, alebo pocit nespokojnosti so svojou telesnou schránkou. Niekto navštevuje posilňovňu síce pravidelne, a napriek tomu tak povediac rekreačne. Iný to zase začne brať až príliš vážne. Dokonca posilňovanie berú na profesionálnej úrovni. To už je však trochu iná kapitola aj liga. Budeme sa skôr zameriavať na onú rekreačná oblasť.

 

Súkromné (domáce) posilňovne

Ten, kto sa príliš hanbí za svoj vzhľad a napriek tomu je s tým odhodlaný niečo urobiť, väčšinou volí zriadenie domácej posilňovne v súkromí svojho bytu. Buď k tomu určí nejakú časť miestnosti priamo v byte, alebo rovno celú miestnosť. Miestnosť, ktorú až doteraz používal ako pracovňu alebo odkladací priestor pre nepotrebné veci.

Čo do domácej posilňovne

Dnes sa dá už zohnať mnoho cvičiacich (mučiacich) nástrojov na precvičenie aj k posilňovaniu. Sú to rôzne zostavy alebo jednotlivé posilňovacie zariadenie. Niekto má možno presnú predstavu, aký prístroj si zaobstará a tí, ktorí sa radia do skupiny začiatočníkov, sa môžu poradiť s odborníkom, čo si pre posilňovanie zakúpiť Podľa vašich predstáv vám bude odporučený vhodný aparát. A mnohokrát aj za rozumnú cenu. Záleží, či chcete posilňovať iba brušné či chrbtové svaly, ruky, nohy alebo kombináciu všetkého. Je naozaj dôležité, čo je vaša cieľová predstava. U domácich posilňovní je však väčšinou kladený dôraz na precvičenie a posilňovanie celého tela. Preto potom aj odborníci odporúčajú radšej, už spomínané, cvičiace a posilňovacie stroje, najlepšie ak je všetko obsiahnuté v jednom stroji. Potom to splní všetky vaše požiadavky pre posilňovanie a navyše vás to príde aj lacnejšie.

Je tiež potrebné prihliadnuť k miestu, ktoré bude pre vašu posilňovňu vytýčené. Málo miesta pre jeden multifunkčný stroj, viac miesta možno vybaviť strojmi viacerými.

Verejné posilňovne

Stále častejšie však narážame na voľbu verejných posilňovní. Prečo? Pretože tu fungujú aj tréneri, ktorí vám nielen poradia, ale aj pomôžu s realizáciou vašich predstáv. Títo tréneri sú za pomoc zákazníkom platení a svojej práci dobre rozumejú. Môžete tu nielen trénovať a posilňovať vaše telo, ale aj poklebetiť s priateľmi, ktorí vás sprevádza a motivujú vás.

posilovany

Do týchto posilňovní chodia úplne obyčajní ľudia. Ako muži tak aj ženy. Narazíme tu na rôzne vekové kategórie, od tých najmladších až po seniorov. Ak vás tento koníček baví, venujte sa mu s radosťou a nadšením, nie z donútenia. Nikdy tiež nesiahajte k rôznym povzbudzujúcim medikamentom. Nemá to zmysel. Síce dosiahnete svoj cieľ možno rýchlejšie, ale niekedy bohužiaľ za cenu zničeného zdravia. A za to vám to rozhodne nestojí. Nepotrebujete vyzerať ako „namakaný úplný pako“, stačí sa len cítiť dobre a páčiť sa sám sebe.

Pozor: nepreceňujte svoje sily. Môžete si aj ublížiť. Existujú rôzne DVD s radami a správnymi cviky pre daný tip posilňovacieho stroja, alebo videá vložené na internete od iných užívateľov. Aj oni majú svoje osobné poznatky a skúsenosti. Dokonalé telo nie je všetko. Vnútorný pocit spojenosti je veľakrát oveľa dôležitejší, než krásne a vypracované pozadie či stehná.

Článok bol uverejnený v kategórii Hobby a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.