Ste na internete?

shopping Určite ste aj vy dostali túto otázku. „Si na internete?“ Alebo jej modifikáciu: „Si na facebooku?“ Už aj medzi pospolitý ľud sa donieslo, že kto dnes nie je na internete, ako keby nebol vôbec. Internet dneška je komunikačné médium, pomocou ktorého sme v kontakte s ľudmi, geograficky vzdialenými. No nie len sociálne siete, posielanie virálnych videí alebo telefonovanie cez net predstavuje dnešný internet. Rovnako tak dobre to môže byť spôsob, ako prezentovať svoje schopnosti a úspechy a získavať zákazníkov.

Máte doma zaujímavú zbierku malých modelov autíčiek, chováte exotické vtáky alebo pestujete orchideje? Svojou záľubou aj dosiahnutými úspechmi sa môžete svetu pochváliť pomocou vlastnej internetovej stránky. Veľa ľudí na to využíva stránky sociálnych sietí a pritom si neuvedomujú, že tak vlastne zadarmo pomáhajú v konkurenčnom boji velikánov a pomocou reklamy dávajú na svojom hobby zarobiť veľkej firme, hoci by z toho mohli mať úžitok sami.

Tvorba webových stránok nie je triviálna vec, najmä ak počítače nie sú vaším koníčkom. Keď si dáte odborne spraviť svoju stránku o záľube, ktorej holdujete, máte možnosť prezentovať svoje výsledky a komunikovať s ľudmi s podobným zameraním. Nie je bez zaujímavosti, že často navštevované a hojne čítané stránky plné užitočných a zaujímavých informácií z pestovateľskej či chovateľskej praxe sa môžu stať zdrojom zaujímavých príjmov pre svojho prevádzkovateľa práve na reklame, ktorá sa na nich zobrazuje. Keď je to vaša stránka, sú to potom vaše príjmy.

social

Pre takúto činnosť je potrebné mať oprávnenie na podnikanie a platiť z neho dane. No široká čitateľská základňa sa môže premeniť na zákaznícku bázu, keď spolu s blogom sprevádzkujete aj shop. Tvorba eshopu je opäť záležitosť odbornej firmy, ale jeho prevádzkovanie sa môže stať neskôr vaším hlavným a výnosným povolaním. Tým dáte pojmu „byť na internete“ nový hlbší význam.

Článok bol uverejnený v kategórii Hobby a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.