Trápi vás nádcha alebo kašeľ? Moderný suchý inhalátor Microsalt vám pomôže

Suchý soľný inhalátor napomáha uvoľneniu hlienov, má protizápalové a dezinfekčné účinky. Vďaka tomu prináša vytúženú úľavu pri nádche i kašli.

Zdravotné benefity soľnej terapie sú overené empiricky, ale aj vedecky. Podľa Lung Institute disponuje soľ niekoľkými pozoruhodnými vlastnosťami – má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, uvoľňuje hlieny, odstraňuje patogény a znižuje hladinu IgE, teda imunoglobulínu E.

Okrem mokrej soľnej terapie existuje aj suchá soľná terapia, kde patrí pobyt v soľných jaskyniach, ale aj využívanie soľných lámp a inhalátorov, ako napríklad zariadenia microsalt. Tento moderný suchý inhalátor je možné použiť v saune, ale aj mimo nej pri nádche, kašli a širokom spektre ďalších zdravotných problémov.

Microsalt pomôže nielen pri nádche a kašli

Dýchanie slaného vzduchu v prírodných soľných jaskyniach sa nazýva speleoterapia, v umelo vytvorených soľných miestnostiach haloterapia. Avšak ľudia s respiračnými, kožnými či psychickými ťažkosťami zvyčajne nemajú priestor na to, aby pravidelne absolvovali, napríklad pobyt v soľnej jaskyni alebo trávili týždne pri mori. Našťastie, existujú účinné alternatívy v podobe suchých soľných inhalátorov, ako je microsalt.

Čím sa microsalt líši od bežných suchých inhalátorov? V prvom rade tým, že je vybavený neviditeľnou mlecou technológiou, vytvárajúcou z prírodnej kamennej soli, s viac ako 99-percentným chloridom sodným, jemný soľný aerosól. Ten sa potom rovnomerne šíri v saune, alebo v miestnosti s vlhkosťou vzduchu pod 40 percent. Čo je však podstatné, drobné soľné čiastočky sa dostávajú až do pľúc, nielen do horných častí dýchacích ciest, ako je to pri bežných suchých inhalátoroch.

To znamená, že microsalt vám pomôže zbaviť sa hlienov pri nádche a kašli, ale úľavu prináša aj pri chorobách pľúc. Disponuje protizápalovými a dezinfekčnými vlastnosťami, ktoré sú na nezaplatenie aj pri chronických pľúcnych ochoreniach a postkovidovom syndróme, kde hrá regenerácia pľúc dôležitú rolu.

Podľa štúdie, do ktorej sa zapojilo 35 dospelých s chronickou obštrukčnou chorobou pľúc, inhalovanie suchého vzduchu 30 minút denne, zlepšilo kvalitu ich života na základe vyplnenia dotazníka a toleranciu námahy. Avšak vedci podotkli, že je potrebné urobiť ďalšie výskumy.

Pravidelné inhalovanie suchej soli môže byť vhodné aj pri astme, bronchitíde a cystickej fibróze. Navyše hĺbkovo čistí pokožku a dodáva jej sviežosť, skvalitňuje spánok a pomáha pri úzkostiach a depresii. Posilnenie imunitného systému je samozrejmosťou.

Ako sa suchý soľný inhalátor používa?

Suchý soľný inhalátor microsalt je určený do sauny alebo miestnosti, kde je vlhkosť vzduchu nižšia ako 40 percent. Ak sa chystáte využiť jeho služby, najprv nastavte teplotu v saune na 30 až 50 stupňov Celzia. Soľný inhalátor zapnite a dajte do neho nádobu na soľ. Zhruba 10 minút po zapnutí zariadenia microsalt, keď sa oranžová farba zmení na modrú, je v saune vhodná koncentrácia jemného suchého aerosólu a vy môžete oddychovať a inhalovať.

Prednosťou soľného inhalátora microsalt je aj to, že balíčky prírodnej kamennej soli, s viac ako 99-percentnou koncentráciou chloridu sodného, sú určené na jedno použitie v trvaní jednej hodiny. To znamená, že si nemusíte robiť starosti so správnym dávkovaním. Odborníci z firmy KLAFS, ktorá stojí za vznikom zariadenia microsalt, mysleli aj na najmenší detail.

Ak nie ste práve technický typ, oceníte aj jednoduché ovládanie a spôsob upevnenia. Sofistikované technológie zariadenia microsalt umožňujú intuitívne ovládanie niekoľkými tlačidlami. Umiestnenie je tiež jednoduché – zariadenie stačí zavesiť na držiak na ľubovoľné miesto.

 

Tento článok bo uverejnený v kategórii Nezaradené. Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.