Výškový paletový regál. Ideálny aj pre váš sklad?

Nutnosť vtesnať maximum paliet na určitú obmedzenú plochu prinútila niektoré spoločnosti, siahať po pomerne alternatívnom a rozumnom riešení. Sú nim paletové regály, ktoré sú vysoké a uličky medzi nimi sú skúr úzke. Vezmime si už len klasický príklad, že pri 13 metrov vysokom paletovom regáli s úzkymi uličkami a skladovou plochu cca 5000 m² ,má približnú kapacitu okolo 18800 miest pre palety.

5a

Príklad využitia

Uveďme si ďalší príklad, ktorým by kľudne mohla byť firma, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom dreveného nábytku. Väčšina nábytku prichádza ku konečnému zákazníkovi v rozmontovanom stave, vrátane kovových komponentov, ktoré sú takisto zabalené osobitne.

Tento nábytok a všetky jeho komponenty sú pred samotnou distribúciou ku konečnému spotrebiteľovi uskladňované na skladoch. Ako sa ale sklady dokážu vysporiadať s veľkým množstvom uskladneného sortimentu?

5b

Aj pri nízkych skladových operáciách sú potrebné veľké kapacity

Úspešné firmy používajú k uskladneniu vysoké regály, ktoré sú využívané predovšetkým s kombináciou paliet. Je potrebné si ale v takomto podniku uvedomiť, že expedícia a vyskladňovanie je pomerne časté.

Sú teda úzke uličky v sklade s pomerne častou expedíciou pri regáloch postačujúce? Rozhodne nie a z tohto dôvodu vystriedali úzke uličky tie širšie. Manipulácia sa tak stáva o čosi jednoduchšia a praktickejšia, čím sa zvýši flexibilita samotnej práce na sklade napríklad aj s nábytkom.

Výškový paletový regál v kombinácií so širšími uličkami je teda pre firmy orientujúce sa na výrobu a takisto expedíciu nutnosťou. Pokiaľ chcete byť úspešní aj v prípade skladovania a expedície, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Ku všetkému je potrebné len priestorové myslenie a chuť zmeniť váš sklad.

5c

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.