Záhradný ohrievač – teplo v zime

Zima je síce v plnom prúde, ale to neznamená, že si na terase už nemôžeme posedieť. Potrebujeme len dostatočne výkonný ohrievač, ktorý zabezpečí dosť tepla – a za dobrú cenu. Určite ste už niečo podobné videli na terase nejakej reštaurácie alebo v svadobnom stane počas studenšieho obdobia. Podobný luxus si môžeme dopriať aj doma. Spotrebiče sú stále dostupnejšie.


Terasové ohrievače môžu byť rôzne, naftové, plynové, infražiariče. Spotrebiteľ väčšinou hľadá najlepší pomer medzi cenou a výkonom, tiež prístroj bezpečný a taký, ktorý nepotrebuje zložité ovládanie – len nastaviť teplotu a mať priestor rýchlo vykúrený.

Propánové plynové ohrievače sú jednoduché a dostupné – rovnako ako propánové nádoby, ktorých je u nás na trhu dostatok. Dobré teplomety alebo sálače zoženiete okolo 200 eur, no sú aj lacnejšie plynové pece za circa 70 euro. Takéto nízke ceny by sme si kedysi nevedeli ani predstaviť. Drahšie prístroje dokážu vykúriť aj veľkú halu a majú možnosť pripojenia viacerých plynových fliaš – aby ich nebolo treba meniť každú chvíľu.

terasovy-ohrievac

Ohrievač sa samozrejme dá pripojiť aj na pevnú plynovú prípojku, ale v povahe týchto spotrebičov je väčšinou mobilita – ľudia ich radi posúvajú, prenášajú, odkladajú do skladu a podobne. To už je lepšie siahnuť po elektrickom ohrievači so šnúrou a predlžovačkou.

Moderné terasové ohrievače majú moderný dizajn, môžu byť v tvare lampy, krbu alebo sú k dispozícii aj futuristickejšie odvážnejšie modely. Ich rôznorodosť môžete vidieť napríklad na tejto stránke.

Článok bol uverejnený v kategórii Dom a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

1 Responses to Záhradný ohrievač – teplo v zime

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.