Žehlenie môže byť ľahšie

napinakpotahunazehlenie-5 Ak niečo nerobíte radi, pomôže každá maličkosť, ktorá čo i len trochu spríjemní prácu alebo odstráni akúkoľvek maličkosť, ktorá vás pri tejto nepríjemnej činnosti dokáže vyrušiť. Ako napríklad keď žehlíte košele na žehliacej dosky s ochranným poťahom a pri posunutí košele na doske sa nahrnie pod košeľou poťah a nie len otravuje, ale dokonca môže spôsobiť pokrčenie košele pri jej žehlení. Vieme, ako tomu zabrániť.

 

Problémom poťahu na žehliacu dosku je to, že doska je príliš dlhá a hoci je poťah opatrený šnúrkou na jeho stiahnutie po obvode, aj tak je poťah dosť voľný a preto sa posúva, keď je trenie medzi žehleným odevom a doskou väčšie, ako medzi poťahom a doskou.

Silnejšie stiahnuť poťah pomôžu spony na poťah. Dostanete ich kúpiť v supermarketoch v úhľadnom balíčku po tri kusy. Dĺžka popruhov s klipsami je uvedená na zadnej strane balíčka.

napinakpotahunazehlenie

Podľa obrázku na spodnej strane dosky na žehlenie spojíte okraje poťahu a tým zamedzíte jeho posúvaniu pri žehlení. Domáce práce tak budú menej problematické a tým aj menej otravné.

Šikovné gazdinky si dokážu podobné spony vyrobiť z pásovej gumy a starých spôn do trakov. Ale pri ich malej cene je možno jednoduchšie si ich kúpiť a ušetrený čas venovať niečomu užitočnejšiemu alebo zábavnejšiemu.

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

1 Responses to Žehlenie môže byť ľahšie

  1. Alex napísal:

    K najmenej oblubenym domacim cinnostiam patri bezpochyby zehlenie. Aj ked dnes sa pouzivaju na oblecenie aj bytovy textil textilie, ktore vyzaduju minimalnu udrzbu zehlenim, alebo dokonca zehlenie nepotrebuju vobec, existuje este rada materialov, ktore je treba zehlit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.