Zubné ordinácie: Od bielenia zubov až po zubné implantáty

Rozdiel medzi bielením zubov a dentálnou hygienou

Bieleniu zubov by rozhodne mala predchádzať odborná dentálna hygiena. Tá zbaví zúbky zubného kameňa, povlaku a ďalších nečistôt. Až na čisté zuby môžeme aplikovať bielenie. Procedúry od bielenia zubov až po zubné implantáty sú bežnou súčasťou ponuky každej zubnej ordinácie, a preto nie je potrebné sa bielenie zubov nejako obávať. Štatisticky už bolo niektorými výrobcami aj preukázané, že pacienti podstupujúci bielenie zubov majú nižší výskyt zubného kazu.


Od koľkých rokov je vhodné bielenie zubov?

Každý z nás určite videl detské populárne hviezdy, ktoré majú zúbky ako perličky. Bohužiaľ nie vždy je to ich vlastné zásluhou, ale majú na tom podiel predovšetkým moderné stomatologické technológie vrátane bielenia zubov. Všeobecne nie je známa žiadna oficiálna štúdia, ktorá by sa zaoberala minimálnym odporúčaným vekom pre bielenie zubov. Väčšina výrobcov uvádza ako odporúčaný vek pre bielenie zubov

Aké existujú druhy bielenie zubov a aký je medzi nimi rozdiel?

Bielenie zubov tak ako akákoľvek iná kozmetická procedúra, je ponúkaná mnohými farmaceutickými spoločnosťami. Orientovať sa v metódach pre bielenie zubov a určiť, ktorá je úplne najlepšie, nie je prakticky ani možné. Základný rozdiel medzi jednotlivými druhmi bielenia zubov spočíva predovšetkým v spôsobe spúšťacích mechanizmov a v percente derivátu peroxidu obsiahnutého v bieliacom prípravku . Niektoré bieliace prípravky už dnes obsahujú aj chemické látky znižujúce citlivosť zubov počas ošetrenia a po bielení zubov.

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.