4 situácie, pri ktorých sa elektrocentrála uplatní v lete

Elektrocentrála je vynikajúcim pomocníkom na veľkom stavenisku, či ako záložný zdroj pre dôležité prevádzky a budovy. Spôsoby využitia však nájde aj počas letnej sezóny. Prečítajte si, ktoré to sú.

1. Stavebné práce a stavebné stroje

Leto je sezónou stavebných prác. Kvalitná a dostatočne silná elektrocentrála vám poskytne nezávislosť a možnosť pracovať kdekoľvek. Hodí sa pri novostavbách, kde ešte nie je funkčná elektrická prípojka alebo pri rekonštrukcii starých domov či stavieb s odpojenou elektrinou. Zvládne napájať nielen ručné náradie, ale aj miešačky, osvetlenie a pokojne aj omnoho výkonnejšie zariadenia (v závislosti od jej výkonu).

2. Organizácia podujatí

Vďaka elektrocentrálam môžete zorganizovať ľubovoľné hromadné podujatie v podstate na akomkoľvek mieste – aj uprostred poľa.

Na napájanie sú pomerne náročné koncerty a hudobné festivaly. Príkon zvukovej a svetelnej aparatúry sa totiž často šplhá do desiatok kW. Na podujatiach spojených s gastronómiou zase môže elektrocentrála napájať chladiace návesy či boxy, výčapné zariadenia, elektrické grily, variče a podobne.

Na podujatiach sa tiež často stáva, že el. prípojky nedokážu dodať potrebné množstvo elektrickej energie, čoho výsledkom sú výpadky ozvučenia. Vždy je teda lepšie si situáciu na mieste vopred preveriť a elektrocentrálu si vopred zabezpečiť ako poistku. Pomôže vám s tým požičovňa stavebných strojov.

3. Posilnenie kapacity rozvodnej siete

Existuje viacero priemyselných odvetví, pre ktoré je leto kritickým obdobím. Niektorým v sezóne stúpa odbyt, iné používajú procesy náročné na udržanie nízkej teploty a podobne. V prípade niektorých prevádzok zase môže byť potrebné zlepšiť podmienky na pracovisku, napríklad použitím klimatizácie.

V takýchto prípadoch dokáže elektrocentrála posilniť kapacitu rozvodnej siete a napájať jej určitý okruh (sieť však na to musí byť vopred technologicky pripravená).

4. Elektrocentrála a práce v teréne

Leto je sezónou aj pre rôzne poľnohospodárske práce na poli, ale napríklad aj pre archeologické vykopávky, geodetické práce či rôzne práce v teréne. Elektrocentrála Caterpillar dokáže vytvoriť ostrovný napájací systém pre celý pracovný tím. Môže napájať el. pracovné a stavebné stroje, osvetlenia, ale napríklad aj klimatizované kontajnerové jednotky či elektroniku – od počítačov až po citlivé meracie zariadenia.

Tento článok bo uverejnený v kategórii Nezaradené. Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.