5 špecifík osobných vozidiel Opel

Spoločnosť Opel patrí medzi lídrov na trhu s osobnými automobilmi už viac ako 100 rokov. Veľkú popularitu si drží aj v súčasnosti, čo dokázala dosiahnuť aj vďaka týmto špecifikám.

Vlajkovou loďou značky Opel medzi kompaktnými vozidlami je momentálne Opel Astra. V čom však spočíva jej výnimočnosť? Podobne ako iné modely, aj pri nej sa jedná o mimoriadne úsporné auto. Automobilka sa už niekoľko rokov snaží docieliť čo najnižšie zaťaženie životného prostredia. V prípade Astry to dosiahla novou generáciou motorov, ktoré sa vyznačujú nízkou spotrebou paliva a až o 19% nižšími emisiami CO2.

Za ďalšie špecifikum môžeme označiť vsadenie na ostré línie a atletický postoj. Pri spomínanej Astre ide napríklad o zaujímavú krivku lietajúcej strechy, ktorá len dopĺňa moderný dynamický potenciál. Podobné trendy badať aj u Crossoverov či SUV. Spoločnosti Opel sa ich naplno podarilo dostať aj medzi mestských zákazníkov, ktorí tak so svojimi vozidlami dobre zapadnú do urbánneho športového štýlu.

Tretím lákadlom smerom k užívateľom je sústredenie sa na pohodlie vo vnútri kabíny. Tá musí byť najmä u Crossoverov priestranná a praktická. To všetko spĺňa aj Opel Crossland, ktorý tak naplní predpoklady pre bezpečnú a najmä pohodlnú jazdu aj u početnejšej posádky. O špičkové pohodlie počas výletov sa postarajú sedadlá s čalúneným materiálom Alcantara.

Špičková trakcia je zárukou pre zvládnutie rozličných jazdných situácií počas celého roka a na všetkých typoch povrchov. Zásluhou elektronického regulačného systému Gryp Control, ktorý je súčasťou napríklad nového Opel Grandland X, si užijete jazdu nielen v meste. Potrebujete „parťáka“ na uspokojenie vašich dobrodružných chúťok? Práve ste ho našli!

Posledným špecifikom je možnosť výberu. Naše vozidlá ponúkajú množstvo variantov, ktoré sú ako stvorené pre úspornosť. V prípade Opel Garland X Hybrid stavte pri dobrodružstvách mimo mesta na hospodárny zážihový motor s objemom 1,6 litra. Čaká vás lokálne cestovanie? Stačí moment a máte pod kontrolou jednoduché plug-in nabíjanie, počas ktorých klesnú emisie výfukových plynov na nulu. Prejdite tak značnú vzdialenosť s maximálnou úsporou a prispejte k čistejšiemu ovzdušiu.

Tento článok bo uverejnený v kategórii Nezaradené. Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.