Aj psík má chuť na maškrty

psik Niektorí ľudia si občas posťažujú, že z rôznych dôvodov musia žiť v paneláku a že to nepovažujú za najlepšie riešenie. Avšak aj život psa v panelovom byte nie je vždy prechádzkou ružovým sadom. A tak ako si my ľudia občas snažíme spríjemniť život, tak by sme nemali zabúdať spríjemniť čas od času život aj našim štvornohým priateľom.

 

Najčastejšie si psa zaobstarávajú dôchodcovia, ktorým sa stáva spoločníkom dlhých dní. Psík ale býva aj kamarátom rodín s deťmi, avšak musí sa zmieriť s tým, že ráno ľudia odídu do práce a do školy a doma zostáva dlhé hodiny sám. A ak nechceme, aby sa náš pes hral s vankúšom alebo prívodným káblom ku stolnej lampe, mali by sme ho nejako zabaviť a potešiť aj v čase našej neprítomnosti.

pes

Využiť môžeme maškrty z byvolej kože alebo dentálne maškrty, ktoré navyše okrem zábavy poskytujú nášmu psíkovi možnosť vyčistiť si chrup od posledných zvyškov potravy. Maškrty pre psov môžeme nakúpiť aj cez internet, ako známe kvalitné zahraničné značky, tak aj slovenské maškrty, a všetko často za pekné ceny.

Mäsové pochúťky alebo snacky dávame psom aj ako odmenu pri ich výcviku. Je dôležité, aby pes zvládal základné povely a rešpektoval nás ako jeho pána. Uľahčí nám to jeho venčenie a náš pes nebude vnímaný ako hrozba pre ostatných ľudí, ale ako veselý priateľ. A pri tom všetkom, čo pes vníma ako hru, si môže ešte pochutnať na skvelej dobrote.

Ovšem maškrty nemusia byť vnímané len ako odmena. Tak ako mnoho ľudí si vyjde v nedeľu popoludní na prechádzku a zastaví sa v cukrárni na kávu a zákusok, tak rovnako môžete urobiť radosť svojmu štvornohému spoločníkovi maškrtou len tak. Veď aj u psov môže platiť, že láska prechádza žalúdkom. Aj keď vás psík vás iste má rád len tak, nezištne, prečo mu neurobiť radosť, keď môžete?

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.