Ako som hľadal bazénové príslušenstvo

vbazene2 Rozhodol som sa kúpiť si bazén. Zaraďujem sa medzi jednotlivcov pedantných, opatrných a nedôverčivých. Preto som najprv musel vyskúmať do všetkých detailov, ako sa správne starať o bazén, než som prikročil k jeho kúpe. Kládol som si všemožné otázky. Aké bazénové príslušenstvo je potrebné? Čo robiť, aby voda v bazéne bola čistá? Aká bazénová chémia bude najvhodnejšia? Svojimi mnohými otázkami som zamestnával, ba priamo otravoval známych, príbuzných, kolegov, žhavili som počítač a čítal recenzie na obchody s bazénovou chémiou a príslušenstvom.

 

Keď som všetky rady, recenzie, tipy a návrhy prešiel a prehnal ich svojimi mozgovými závitmi, vyšiel mi jediný výsledok – internetový obchod. A začal som sa podrobne čítať ponuku z e-shopov. Veľmi dôkladne som prešiel všetko bazénové príslušenstvo. Porovnával som bazénovej plachty či náplne do filtrácie, hľadal som filtračný piesok a zeolit do filtrácie. Špekuloval som nad prostriedkami pre čistenie bazéna, podrobne som skúmal sieťky hlbinné a hladinové, bazénové vysávače a bazénové kefy.

vbazene

Bol som už značne unavený čítaním obsiahlej ponuky bazénového príslušenstva, napriek tomu som sa neohrozene vrhol na ďalšiu kopu článkov, návodov a rád pre údržbu bazéna pomocou chémie do bazéna. Zaujímalo ma, či je lepšie brómová či chlórová chémia, alebo snáď dokonca bezchlórová chémia. Nakoniec po dlhej úvahe som vybral chlórnan sodný, multifunkčné tablety a k nim ešte bazénový plavák. Moja opatrná povaha ma donútila objednať aj prípravok Chlór stop, keby som to náhodou s chlórom prehnal.

Nakoniec ma prepadli pochybnosti, či som si vybral naozaj tie správne výrobky.
Teraz si už s manželkou hovieme u nášho záhradného bazéna s krištáľovo čistou vodou, v ktorej šantia naše ratolesti. A pre všetkých jedna dobrá rada na záver: Neplytvajte časom a energiou, ale rovno sa obráťte na profesionálov. A bazén budete mať ako zo škatuľky.

Článok bol uverejnený v kategórii Záhrada a označený ako , . Uložte si ho do záložiek.

1 Responses to Ako som hľadal bazénové príslušenstvo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.