Ako zariadiť obývaciu izbu

Aby bolo možné riadne naplánovať obývaciu izba, je potrebné vytvoriť pre seba jasný zoznam funkcií, ktoré majú byť vykonané v miestnosti. Ako už názov napovedá, ide tradične o miesto pre príjem hostí. Je dôležité popremýšľať aj o tom, ako často budete mať hostí, v akom množstve a akú preferujete zábavu – takže zoznam vecí, bez ktorých sa v obývacej izbe nezaobídete: stojan na doskové hry, bar, stolík s prehrávačom alebo s TV.

 

Rovnako tak je dôležité myslieť na každodenné použitie miestnosti: v prípade, že sa tu bude nachádzať knižnica, v tom prípade, musíte určiť miesto pre čítanie (gauč či kreslo, lampa). Pokiaľ chcete v obývacej izbe pracovať – ​​kompaktný pracovný priestor a výstup pre laptop; Keď tu budete často sledovať televíziu alebo filmy, určite si zónu pre umenie.

Zónovanie

Vzhľadom k tomu, že sa spravidla jedná o najväčšiu miestnosť v byte, je nutné starostlivo zvážiť, ako ju využívať na maximum. V nových domoch, kde tvar miestností je do štvorca, je zariaďovanie jednoduchšie: širokú obývaciu izbu ľahko rozdelíte do zón (pracovisko, posedenie, knižnica, bar) vysoký stojan, pohovka a TV, ak je tu priestor pre jedálenským kút, počítame aj s jedálenským stolom .

Osvetlenie

Osvetlenie by malo byť v harmónii s jeho zónovaním: začneme stropným svietidlom, v miestach k práci a čítaní by sa malo využiť smerové svetlo – stojacie lampy alebo stolné lampy. Ak je okno v miestnosti malé, pokúste odhrnúť svoje ťažké závesy, nechajte prúdiť do izby prirodzené svetlo. Vytvorte priestor ľahší, opticky vám ho zväčšia zrkadlá alebo nábytok so zrkadlovými dverami.

Symetria a asymetria

Symetrické usporiadanie je tradičné pre interiéry v klasickom štýle a moderné obytné priestory. Usporiadanosť (napr. úhľadne zavesené alebo zarámované fotografie), asymetria – veci nedajú jednotu (skriňa po babičke stojí vedľa pohovky z IKEA a stola z blšieho trhu v Paríži). Symetria v usporiadaní nábytku nie je v rozpore s jeho rozmanitosťou: stoličky môžu byť usporiadané súmerne a tak sa líšiť v tvare, štýlu a farbe. Asymetrický interiér vyzerá harmonický, ak je kladený dôraz na nejakú mimoriadnu vec – umelecké dielo alebo lampu. Obývacia izba je snáď jediné miesto v dome, kde si môžete zavesiť svoj obľúbený obraz, zbierku botanických výtlačkov, dať do okna abstraktnú sochu alebo položiť na bielizník zbierku porcelánových psov.

Článok bol uverejnený v kategórii Obývačka a označený ako , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.