Bulharsko je opäť v kurze

globus Pamätníci si iste spomenú na letné dovolenky pri Čiernom mori v obľúbených destináciách v Bulharsku. Bola to lacná verzia Juhoslávie, kam nie každý dostal devízový prísľub a výjazdovej doložku. Dovolenka bola doplnená zážitkami z plného autobusu na dlhej ceste. Ovšem zmenou prešlo aj Bulharsko a opäť začína byť zaujímavé pre turistov a dovolenkárov. Ale už nie len ako lacná náhrada.

 

Pretože aj Bulharsko je členom Európskej únie, sú zájazdy do Bulharska za morom jednoduché a bez zdĺhavých hraničných kontrol kdekoľvek na trase, ako tomu bývalo v minulosti. Pre cestu na dovolenku môžete využiť ako leteckú dopravu, tak dopravu autobusom a skúsení vodiči určite zvolia cestu svojím autom, ktoré umožní spoznávať krásy Bulharska aj v oblastiach mimo mora.

more

Bulharsko nie je len more

Aj keď pri vyslovení slovného spojenia „dovolenka v Bulharsku“ mnohým zarezonujú mesta Varna alebo Burgas, známe prímorské letoviská, tak Bulharsko ponúka aj iné krásy. Okrem zaujímavej prírody sú to mnohé kultúrne pamiatky, pripomínajúce Tureckú nadvládu nad týmto územím. Môžete kombinovať dni odpočinku na plážach Čierneho mora s výletmi do blízkeho okolia. Bulharsko ponúka dnes moderné hotely ale stále za dobrú cenu, teda dovolenka v Bulharsku je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Bulharsko s cestovnou kanceláriou

V Bulharsku so hovorí jazykom podobným skôr ruštine, než slovenčine, azbuka je u nás už skôr zabudnutým jazykom, preto je vhodné pri dovolenke v Bulharsku uvažovať radšej so zájazdom s cestovnou kanceláriou. Bulharsko vás prekvapí zaujímavými miestami a určite aj cenou a môžete si užiť skvelú dovolenku na mieste, kde určite nebude každý váš sused, ako tomu býva na Jadrane.

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.