Foťák zo záložne uľahčí začiatok

Rozmýšľate, čím vyplníte leto? Ako budete tráviť voľný čas? Príjemné počasie dovoľuje venovať sa akýmkoľvek činnostiam. Ak dávate prednosť aktivitám v prírode, prišiel váš čas. Od aktívneho športu, zberu lesných plodov až po obyčajné prechádzky po parku, máte možnosť robiť čokoľvek. Ak nemáte záujem o konkrétnu činnosť, skúste začať dokumentovať svoje potulky po prírode. Váš vstup medzi amatérskych fotografov vôbec nemusí predstavovať vysokú finančnú záťaž pre vašu peňaženku.

 

Pritom nemáme na mysli radu, že začnite využívať vás smartfón na dokumentovanie prechádzok a výletov. Hoci medzi ich užívateľmi je rozšírený názor, že smartfóny dobre fotia, skutočnosť je také, že sú to len obrázkovače. Bez kvalitnej optiky s presaturovanými farbami môžu dokumentovať situáciu, zachytiť tváre alebo akciu, ale len ťažko priblížia svetelnú atmosféru alebo hĺbkou ostrosti nechajú vyniknúť centrum záberu.

fotografka

Ale ani drahé zrkadlovky nie sú témou, na ktorú vás chceme upriamiť. Výrobcovia sa síce snažia prilákať zákazníkov setmi, do ktorých ku kvalitným telám pribaľujú čo najjednoduchšie objektívy, aby nás neskôr „skasírovali“ pri dokupovaní ďalších kvalitných objektívov a príslušenstva. Fotografovanie ani kvalitné fotky totiž nie sú o kvalite a cene fotoaparátu, ale o schopnostiach a videní samotného fotografa.

Preto aj priemerný alebo starší fotoaparát dokáže v rukách šikovného fotografa produkovať naozaj zaujímavé snímky. Aby ste si na vlastnej koži odskúšali, či také fotografické videnie máte a či vás fotografovanie bude baviť, nepotrebujete nový foťák, postačí aj starší a používaný. Práve také môžete zohnať za zaujímavé, často až zlomkové= ceny, v záložniach. Ak vás fotografovanie chytí, bude to malá vstupná investícia, ak nie, tak ide o zanedbateľný výdavok. No v každom prípade sa aj so starším fotoaparátom naučíte narábať s clonou a časom uzávierky, naučíte sa hľadať motívy.

Článok bol uverejnený v kategórii Hobby a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.