Interiérové dvere – dizajnový prvok vašej domácnosti

Vzhľad dverí ovplyvní štýl i celkovú atmosféru interiéru, preto by mali byť v súlade a tvoriť jeden celok. Do moderného interiéru určite nepatria celomasívne rustikálne dvere a do tradične ladenej domácnosti zas posuvné dvere vo vysokom lesku.

Podľa čoho dvere vybrať?

Riadiť by ste sa nemali len vzhľadom interiérových dverí, ale dbať by ste mali aj na typ výplne či odolnosť povrchu. Dverí na trhu nájdete neúrekom, preto by sa mohlo zdať, že sa v pestrej ponuke stratíte. Jasným orientačným vodítkom vám budú odpovede na otázky: aký preferujete spôsob otvárania, aký je pre vás vhodný typ povrchu a mali by ste zvážiť aj vedľajšie nároky na dvere.

Ide najmä o tepelnoizolačné vlastnosti a rôzne iné typy odolnosti. Dbajte na konkrétne potreby a funkčnosť dverí v jednotlivých miestnostiach. Do kúpeľne sa hodí sklo alebo dvere odolné proti vlhkosti, do obývačky môžete zvoliť aj exkluzívnejšie prevedenie. Zvolený povrch dverí by mal tiež zodpovedať materiálu na zárubni, vždy dbajte aj na kvalitu kovania.

Existujú aj modely dverí dizajnovo zladené s kovaním. Meníte staré dvere za nové? Určite vymeňte aj zárubne. Staré zárubne by s novými dverami absolútne nekorešpondovali. Pôvodné kovové zárubne nemusíte vybúrať, lacnejším riešením je obloženie pôvodných kovových zárubní novými – drevenými.

Ujasnite si prevedenie, ovplyvňuje charakter priestoru

Viete, či chcete ľavé, alebo pravé dvere? Jednoduchou pomôckou správnej voľby je postaviť sa tak, aby sa dverné krídlo otváralo smerom k nám. Na ktorej strane sú pánty? Ak ich máte po pravej ruke, ide o dvere pravé. Ak sú po ľavej ruke, ide o dvere ľavé.

A čo farba? Jednoduché a zaručené pravidlo ako vybrať správny odtieň dverí s podlahou: buď zladiť dvere do rovnakého dezénu, aký má podlaha, alebo naopak zvoliť totálny kontrast. Finálny výber je len na vás a vašom vkuse. Nezabudnite, dvere si nekupujete ako sezónnu záležitosť, je vhodné investovať do kvality.

Dvere od Ekoprofilu sú stávkou na istotu. Vyberte si z desiatok materiálových prevedení a povrchových úprav podľa svojich predstáv a nájdite dvere, ktoré budú ozdobou vašej domácnosti.

Článok bol uverejnený v kategórii Dom a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.