Jednoduchá renovácia schodov

schody V každom dome nájdete pár stavebných prvkov, ktoré možno považovať za spotrebné a po istej dobe užívania domu je potrebné ich vymeniť. Koberce alebo linoleum a aj plávajúce alebo drevené podlahy menia ľudia celkom pravidelne. Ale nezabúdate na schody? Sú rovnako zaťažené, ako povrchy podláh a v niektorých domoch pre urýchlenie výstavby prichádzajú na rad ako posledné. Využite premyslený systém pre renováciu schodov vo svojom dome.

 

Je jedno, či ste pred kolaudáciou len nestihli betónové schody vo svojom dome obložiť alebo ste už starý povrch schodov opotrebovali. Moderné a trvanlivé obloženie schodov im dá nový moderný vzhľad a urobí vaše schody bezpečné. Je vyrobené z vysoko kvalitnej dosky MDF a vrstvy z vysokotlakového laminátu, doplnené hliníkovou vyrovnávacou lištou.

Tento efektívny obklad schodov využijete nielen na betónové schody, ale vylepšíte im aj schody drevené alebo i nevzhľadné oceľové dostanú nový šmrnc. Dovolí vám vyrovnať drobné rozdiely vo výške jednotlivých schodov a ľahko ho namontuje aj zručný kutil. Schody budú odolné proti UV žiareniu, opotrebeniu, nárazu i bežným domácim chemikáliám. Namontovať ho možno ako na priame, tak aj točité schodisko.

schodisko

Obnovu schodov vykonáte bez potreby búrania, nemusíte sa obávať stavebného neporiadku v dome. Na výber máte mnoho dekorov, aby ste schodisko zladili s existujúcou podlahovou krytinou. Po očistení schodov namontujete hliníkovú lištu a bočnice na stene pozdĺž schodov. Keď zaistíte ich rovnosť, ďalšia práca so stavebnicou je hračkou. Po upevnení postupnice príde na rad schodový nášľap a vaše nové schodisko začne dostávať svoj nový vzhľad. Súčasťou stavebnicového systému sú aj montážne peny a tmely pre napojenie nových schodov na starý podklad, podesty veľkých rozmerov, osvetlenie schodov alebo rôzne krytky a lišty. Samozrejme schody doplníte aj zábradlím.

Staré schody ľahko zrenovujete a v novostavbe pohodlne dokončíte schodisko pomocou obkladov schodov.

Článok bol uverejnený v kategórii Dom a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.