Kúpacie jazierka

kúpanie Letné horúčavy sú v mestách neznesiteľné. Betónové povrchy budov aj parkovísk, vyasfaltované cesty a chodníky sálajú teplo a ešte znásobujú nepríjemný pocit zo suchého vzduchu. Každý, kto môže, uteká z miest do prírody a k vode. Okrem verejných kúpalísk a rybníkov na vidieku môžete mať svoj vodný svet aj na svojej chalupe.

Vzduch na dedine je úplne iný už len preto, že je tu veľké množstvo zelených plôch aj stromov, či už v ovocných sadoch alebo v lesoch. Úplne inak sa tu dýcha, hoci teplomer ukazuje rovnaké hodnoty, ako v meste. Pohodu zlepšujú aj prírodné kúpacie jazierka jednak tým, že nám umožňujú sa ochladiť, jednak tým, že zvlhčujú vzduch vo svojom okolí. Horúčava nám nepripadá taká veľká a možnosť schovať sa do tieňa stromov situáciu ešte uľahčuje.

Keď udrie leto naplno, tak príval osvieženia chtivých rekreantov dokáže vychýliť z prirodzenej rovnováhy nie len rybníky a jazerá v prírode, ale aj domáce jazierka sú preťažované. Udržiavať vodu čistú pri zvýšenom nápore pomáha jazierkové čerpadlo. Jednak je potrebné vodu filtrovať od nečistôt, jednak ju treba prevzdušňovať. Malá fontánka či vodopádik spája okysličovanie vody v jazierku s estetickosťou a príjemný žblnkot vody pôsobí aj upokojujúco.

Okamžitú potrebu prístupu k vode na chalupe môže vyriešiť plastový nadzemný bazén, ale vaším potrebám lepšie poslúži a do vidieckej atmosféry chalupy lepšie zapadne súkromný rybníček či bio bazén. Vhodne umiestnený na rozhraní dvora a ovocnej záhrady poskytne nie len osvieženie tela, ale tiež psychický oddych od pracovných povinností.

Priestory mestských kúpalísk či prírodných vodných plôch bývajú v lete preplnené. Vybudovaním vlastného kúpacieho jazierka získate okrem relaxu aj možnosť vybrať si, s kým budete tráviť voľné chvíle. Kúpanie v blízkosti ovocnej záhrady a grilu vám prinesie želané osvieženie a oddych.

Článok bol uverejnený v kategórii Záhrada a označený ako , , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.