Maloplošné šablóny

Pod týmto pojmom si môžeme predstaviť prakticky čokoľvek, či už sa bavíme o práci alebo o hobby. Ak hovoríme o budovách a bývaní, tak je hneď každému jasné, že pod pojmom „maloplošné šablóny“ rozumieme druh strešnej krytiny. Poďme sa bližšie pozrieť, prečo sa označuje práve takto a z akých materiálov sa vyrába.

Keď sa povie strecha, väčšine ľudí príde na um pálená škridla. Je to tradičný materiál, ale popri ňom sa používajú aj iné druhy. Najmä na prístrešky lacnejší vlnitý plech alebo plastové materiály. Nevýhodou môže byť menšia životnosť a potreba pravidelnej údržby.

Každý majiteľ domu chce, aby jeho príbytok zdobila krásna a kvalitná strecha. Kým pri bytovke o tom rozhoduje investor a majiteľ celého domu, pri stavbe rodinného domu je to len v našich rukách, ako bude dom vyzerať a aké materiály zvolíme na jeho stavbu. A samozrejme to platí aj pri riešení drobných hospodárskych budov a prístavieb.

Eternit Dacora – dvojité krytie

Eternit Dacora – dvojité krytie


 
Pre menšie strechy alebo tvarovo členité plochy sa s úspechom používajú maloplošné šablóny z vláknocementových dosiek. Ak vás straší pojem Eternit, tak vedzte, že súčasné vláknocementové dosky sú zhotovené z prírodných vlákien a cementu a nemajú nič spoločné z nepríjemnými materiálmi z minulosti. Sú zdravotne nezávadné, mechanicky odolné a bezpečné ako pre dom, tak pre jeho obyvateľov.

Táto strešná krytina sa vyrába v tvare obdĺžnika alebo štvorca s ostrými alebo skosenými hranami. Dá sa tým ovplyvniť jednak celkový dojem zo strechy, ale využitie to má aj pri tvarovaní zložitejších plôch. Navyše sa štvorce alebo obdĺžniky na streche prekrývajú a strecha tak získava väčšiu pevnosť. Spolu s celkovým vzhľadom strechy z maloplošných formátov ich to predurčuje na zakrytie moderných stavieb.

Keď budete zvažovať strechu na svoju stavbu, tak vedzte, že strecha nemusí byť len keramická a nemusí byť vždy len červená.

Článok bol uverejnený v kategórii Dom a označený ako , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.