Minibager pomocník na jesennú úpravu záhrady

Záhrada je miesto, kde najčastejšie relaxujeme a dobíjame si baterky. Niekto oddychuje pri pestovaní zeleniny či kvetov, inému stačí vyhrievať sa na slniečku s chutným drinkom v ruke. Záhrada si zaslúži našu pozornosť za všetku tú dobrú energiu, ktorú sme počas leta v nej nasali a práve jeseň je ideálnym časom na jej úpravu.

Na jeseň vegetácia v záhrade pomaly končí. Všetko odkvitá a okrem hrabania napadaného lístia, preorávania záhradky a zbierania úrody, by sme mali myslieť aj na výsadbu nových stromov a kríkov. Zvlášť je dobré jeseň využiť aj na plánované väčšie úpravy pozemku. Zrovnať svahovité časti, či vykopať dieru na bazén. Opravy, ktoré si vyžadujú čas, pokým zemina klesne a všetko sa dostane na svoje miesto. Zima je na to ideálna. Pod snehom sa vykopaná zem stlačí a na jar môžeme v úprave záhradky pokračovať.

Na väčšie úpravy záhrad, ako vyrovnanie, vytvorenie zlomov či vyvýšených miest tam, kde je to potrebné, sa vynikajúco hodí minibager. Ručne je to príliš zdĺhavé a namáhavé a zase ťažká technika je príliš nákladná a pre okolitý pozemok aj likvidačná. Či potrebujete vyviesť a naložiť zeminu, vykopať diery pre výsadbu stromov, vyrovnať svahovitý pozemok, kypriť zem či dokonca vyviesť drevo zo svojho pozemku, na všetko ľahko poslúži minibager. Jeho dobrou vlastnosťou je aj flexibilita, vie sa dostať aj na miesta, kde by sme sa s inou technikou dostali len veľmi ťažko. Nové elektrické stroje majú tiež výhodu v napájaní – ich súčasťou je výkonná elektrocentrála. Vďaka nej dokážete pracovať aj na pozemku, kde chýba elektrická prípojka.

Na väčšinu zo spomínaných prác nepotrebujete mesiace ani týždne. Ide o niekoľko hodinové, prípadne pár denné záležitosti. Požičovňa stavebných strojov, kde si minibager, minirýpadlo či iné potrebné stroje poľahky vyberiete, je preto ideálnym riešením. Ak sa vám zdá, že stroj budete potrebovať častejšie, skúste sa informovať, či požičovňa neponúka za výhodnejšie sumy aj použité stroje. Kupovať nové zariadenie sa finančne príliš nevyplatí.

Článok bol uverejnený v kategórii Záhrada a označený ako , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.