Najlepšie sa žehlí ráno

zehlicka Tiež omdlievate pri pomyslení na to, že po príchode domov z práce by ste ešte mali žehliť? Že by ste do rozhorúčeného bytu mali ešte zapnúť žehličku a viacej si prikúriť? V horúčavách, ktoré nás sužujú posledné týždne, sme radi, že sa dostaneme domov a že si sadneme na gauč a oddychujeme, prípadne si po sprche rovno ľahneme. Horúčava z nás vysáva posledné kvapky energie a kto nemá doma klimatizáciu, ten sa radšej ani nepohne. A na vás v tejto situácii čaká kopa prádla na žehlenie!

 

Je len samozrejmé, že takúto nepríjemnú úlohu odkladáme, ako to len ide. Avšak raz čisté oblečenie v skrini dôjde a musíme sa k žehličke postaviť čelom. Horúčava-nehorúčava, žehliť sa musí. Avšak čím viac žehlenie odkladáme, tým väčšia kopa nevyžehleného prádla sa hromadí a o to horšie potom bude vyžehliť všetko naraz, aby si rodina mala čo obliecť.

Pritom riešenie je veľmi jednoduché. Žehliť ráno. Vtedy je vonku celkom chladno, dá sa bez problémov vetrať a aj taká činnosť, ako žehlenie sa dá zvládnuť v príjemnejšej atmosfére. Metóda je pritom vhodná aj pre ľudí, ktorí musia ráno do zamestnania!

zehlit

Stačí si natiahnuť budík o pol hodinku skôr, vstať a vyžehliť pár kúskov. Ak vám ranné vstávanie robí problém, skúste ísť spať o hodinku skôr, alebo, ak máte tú možnosť, zdriemnite si popoludní po príchode z práce pol hodinku. Spánok vám potom nebude chýbať a aj radosť z vykonanej práce vám dodá elánu do nového dňa. Z veľkej kopy vám troška ubudne a keď sa vám podarí vstať aj druhý deň ráno včaššie, zabezpečíte rodine čisté a vyžehlené oblečenie a sebe radosť, ako sa to dá všetko zvládnuť. Ak sa do žehlenia pustíte skôr, ako bude rodina reportovať, že už nemajú čo na seba, máte veľkú výhodu. Ráno vás totiž nikto nenaháňa, že všetko musíte vyžehliť. Vyžehlíte toľko, koľko stíhate, a v bežnom čase sa zapojíte do ranných rituálov okolo raňajok, obliekania, kozmetiky a odchodu do práce. Len ubudne z tej nepríjemnej hromady 😉

Skúste žehliť zavčasu ráno a uvidíte, že oddýchnutý človek stihne ľahšie a viac, ako unavený popoludní prácou aj horúčavou. Privstať si sa oplatí.

credit:
Freeimages.com/access_yog
Freeimages.com/sulaco229

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.