Najvychytenejšie počítačové hry roku 2018 si vyžadujú kvalitné internetové pripojenie

Každý rok sa dostáva na trh neuveriteľné množstvo počítačových hier. Niektoré sú úplné novinky a niektoré, vďaka predchádzajúcej popularite, sa po grafickej stránke a stránke hrateľnosti neustále inovujú na vyššiu úroveň. To pritiahne zase ďalších priaznivcov, túžiacich sa pohrúžiť do neuveriteľných dimenzií virtuálnej reality.

Nakoniec sa ich nazbiera toľko, že sú na základe toho zaradené medzi počítačové hry pod skratkou MMORPG (Massive Mutiplayer Online Role Playing Game), čo v zjednodušenom preklade znamená hra pre nekonečnú masu hráčov roztrúsených po celom svete. Čo ale robí tento typ počítačových hier takým pútavým? Predovšetkým fakt, že podobú virtuálnu realitu do veľkej miery vytvára samotný hráč prevtelený prevažne do akčných hrdinov majúcich svoj vzor v knižných, filmových, či komiksových predlohách.

Podľa predpokladov najviac upútali Hviezdne vojny

Ako to už ale v živote býva, nie všetko, čo uzrie svetlo sveta má predpokladaný úspech. S tým však ale treba rátať. Podobné je to aj vo sfére MMORPG hier. Ale tie, ktoré sa ujali, tak tie si udržujú svoju vernú hráčsku klientelu po dlhé roky od svojho zrodu. Dokonca existujú aj akési rebríčky tých najvychytenejších titulov. My vám priblížime jeden z nich, náš vlastný. Nikto ho nemusí brať úplne vážne, bez výhrad, avšak istá opodstatnenosť tu je. No a možno ním niekoho budeme inšpirovať k zakúpeniu konkrétnej hry.

Začneme akčným titulom s názvom Star Wars (Hviezdne vojny). Napriek tomu, že táto strieľačka medzi dobrými a zlými uzrela svetlo sveta už pred siedmimi rokmi, udržala si odvtedy pozornosť miliónov fanúšikov. Stojí za ňou spoločnosť Bio Ware, ktorá úzko spolupracuje s hráčskou verejnosťou. Výsledkom je široký diapazón postáv kopírujúci hráčov naturel, prostredníctvom ktorých sa plnia zadané úlohy. Sú k dispozícii dve varianty hry. Platená a neplatená. Pochopiteľne tá neplatená je značne oklieštená a poskytuje iba tri druhy postáv, resp. rás, no a tá platená zahŕňajúca až desať postáv, ako napr. Human, Cyborg, Miraluka, atď., je zdrojom nekonečných kombinácií a zábavy.

Pán prsteňov a Svet bojových remesiel tu budú navždy

Kto by nepoznal slávneho The Lord of the Rings (Pána prsteňov). Rovnako ako v prípade Hviezdnych vojen, má aj tento titul dávnejšie korene a to až v roku 2007. Neznamená to však, že ide o nejakú predpotopnú a nehrateľnú starigu. Hráč tejto hry si vyberie jednu zo štyroch postáv (Elf, Man, Dwarf a Hobbit) a dotvorí si ju podľa vlastných predstáv. Týmto možno ďalej prisúdiť nejaké konkrétne povolanie (Guardian, Hunter, Captain,Warden, atď.) a poďho za vzrušujúcim dobrodružstvom. Pozorný čitateľ z našich riadkov vyčíta, že koncepcia je podobná ako pri Hviezdnych vojnách. Niet divu, charakter a priebeh hry, ako sme spomínali vyššie určujú hráči, na produkčnú spoločnosť sa preto neslobodno hnevať.

No a nakoniec stojí za mimoriadnu pozornosť hra World of Warcraft (Svet Warcraftu). Uzrela svetlo sveta pod známkou Blizzard Entertainment ešte v roku 2004, čiže pred celými štrnástimi rokmi. Od vtedy prešla mnohými eskapádami a vylepšeniami, čo spravilo z tejto hry absolútnu špičku. A o čom je gro deja? Neuveríte, ale zase sa hráč ako keby prevtelí do jednej z niekoľkých ponúkaných postáv (Human, Dwarf, Night Elf, Worgen) zastupujúce takzvanú Alianciu a bojuje proti takzvanej Horde, ktorú zase pre zmenu reprezentujú Undead, Orf, Troll, Tauren, Blood Elf, a pod.

Rýchly internet zabezpečí konektivitu s iným hráčmi

Ako môže vidieť čitateľ, tieto tri, podľa nás najvychytenejšie MMORPG hry minulého roku, sú si veľmi príbuzné. Niet divu. Ani keby kopírovali skutočný život s tým, že ho obohacujú o ďalšie paralelné svety, kde hráči môžu uplatniť svoj naturel a šikovnosť. Počítačoví vývojári to pochopili a preto sa snažia vyhovieť tejto, azda najpočetnejšej skupine hráčov počítačových hier. Do blízkej budúcnosti však nikto nevidí, a tak ani my nevieme, kam sa bude uberať tento žáner. Rátame však so stále vernejšou grafikou a väčšou variabilitou hry. To je azda jediné, čo sa dá v tomto smere prognózovať.

Stále hovoríme o najvychytenejších MMORPG hrách minulého roka, no zatiaľ nepadlo ani slovo o technických predpokladoch. Je nad slnko jasnejšie, že čím modernejšie počítačové vybavenie, tým je daná hra hrateľnejšia. No a keďže v názve typu hier nájdeme aj slovíčko „onlajn“, vyžaduje sa taktiež kvalitné a internetové pripojenie, aby dokázalo zvládnuť ten enormný nápor prenášaných dát od jedného hráča k tým ostatným. Jedným z ukazovateľov kvalitného pripojenia je samozrejme rýchlosť. Ak ju chcete odmerať, pomôže vám v tom nástroj na meranie rýchlosti internetu. Za nás môžeme odporučiť jedine optický internet a v prípade, že je hráč mimo domova, tak ako rozumnú alternatívu mobilný 4G / LTE internet.

Ak sme niekoho dostatočne navnadili, nech sa páči vyskúšať si spomenuté a iné MMORPG hry.

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.