Prečo zalamovacie sprchové dvere

sprcha Pri rekonštrukcii bytu v paneláku najčastejšie prejde najväčšou zmenou kuchyňa alebo kúpeľňa. A často sa zmení aj plocha jednej miestnosti na úkor druhej. Ušetriť miesto v kúpeľni vám ale pomôže aj výmena rozmernej plechovej vane za moderný sprchovací kút, ktorý vybavíte zalamovacím dverami. Tento moderný prvok hygieny tak ušetrí pre vás peniaze za vodu aj priestor pre kuchyňu a nemusíte sa tak ani v kúpeľni ani v kuchyni uskromňovať.

 

Iste to poznáte aj z iných miestností svojho bytu. Časť priestoru musí zostať bez využitia len preto, že tadiaľ vedú dvere a ak sa ich nechcete úplne vzdať, tak musia mať dostatok miesta pre zatváranie. Ak sa zídu takto dvoje dvere v jednom rohu, prázdny priestor nijako nevyužijete.

A podobne to môže skončiť aj vo vašej novej kúpeľni, keď sa pokúsite vedľa sprchovacieho kúta postaviť trebárs z boku plnenú automatickú práčku. Málo miesta, nárazy predmetov a hroziace poškodenie dvierok práčky alebo sprchovacieho kúta môže byť realitou. A človeku takáto kúpeľňa vlastne ani nedovolí sa pohnúť.

sprcha

Práve pre podobné stiesnené priestory sú dodávané zalamovacie sprchové dvere. Osadiť ich môžete na už vybudovaný sprchovací kút alebo ich využiť pri jeho výstavbe. Pri ich otváraní a zatváraní nehrozia kolízie s inými predmetmi v kúpeľni a sprchovací kút môžete realizovať aj v mieste, kde by to inak bolo problematické.

Zalamovacie sprchové dvere sú k dostaniu v rôznych šírkach od 70 do 105 centimetrov nielen z plastu, ale aj v kombinácií hliník-chróm, aby dokonale ladili s celou kúpeľňou. Ako výplň zalamovacích dverí predajcovia ponúkajú sklo alebo plast, to všetko v rôznom stupni transparentnosti, od číreho cez efekt vodných kvapiek až po matné prevedenie. Dvere možno kombinovať s pevnými zástenami z rovnakých materiálov.

Aby ste mohli vylepšiť vašu kúpeľňu, nemusíte plánovať jej rozsiahlu modernizáciu. Stačí vymeniť na sprchovacom kúte existujúce neohrabané dvere za nové zalamovacie a hneď sa budete v kúpeľni cítiť menej stiesnene a rozhodne lepšie.

Článok bol uverejnený v kategórii Kúpelňa a označený ako , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.