Regál v komore sprehľadní skladovanie

regal Či už rodina býva v bytovke alebo v rodinnom dome, neoddeliteľnou súčasťou kuchyne je aj skladovací priestor na potraviny. Ľudia v paneláku majú smolu na malú vstavaná skriňu s názvom „špajza“, no v staršej bytovej zástavbe je špajza celkom veľkou miestnosťou, kde je chlad, vhodný na skladovanie väčšiny potravín. A čím väčšia je miestnosť, o to väčší záujem musíme mať na tom, aby sme v nej udržali poriadok a prehľad, čo je kde uložené.

 

V prípade potravín totiž ide doslova o život. Mnohé potraviny majú obmedzenú životnosť a po jej skončení podliehajú skaze. Vytvárajú sa v nich plesne, ktoré môžu v prípade konzumácie výrazne ohroziť zdravie a aj život človeka. Poriadok v špajzi je preto životne dôležitý.

Regálové zostavy do domácnosti by mali mať možnosť jednoduchého zostavenia a prehľadného uloženia potravín. Nemajú byť sami o sebe ťažké, aby sa výrazne nemenila záťaž podlahy. Nesmieme zabúdať, že často je aj osem bytov nad sebou a viete si prestaviť, že ak všetci majú napratanú špajzu až k prasknutiu, ako to pôsobí na konštrukciu?

skrinka

Od regálov očakávane, že unesú veľa a že všetko bude prehľadné. Teda že na uložený materiál, v našom prípade potraviny, dobre uvidíme a budú ľahko prístupné. Aby sa nestalo, že nejaká krabica so sušienkami ostane kdesi vzadu a objavíme ju po pár rokoch… Ďalej sa musia policové regály ľahko udržiavať, aby sme zabránili šíreniu zápachov a plesní v prípade, že sa nám čosi v špajzi vyleje alebo rozsype. Kvalitné kovové police ľahko umyjete saponátom a nenasávajú pach potravín, ktoré sú na nich uložené.

Krabice s trvanlivými potravinami, kartóny s cestovinami, vrecká múky a strukovín či plechovky od konzerv a sklenené poháre s kompótami. To všetko si prehľadne uložíte na policové regály a vždy máte poruke. Dobre vybraná regálová zostava vám tiež umožní v prípade potreby prestavať police tak, aby set vždy skladovali svoje potraviny v špajzi efektívne a prehľadne.

Článok bol uverejnený v kategórii Kuchyňa a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.