Rolety pre váš dom na noc i deň

Ak si myslíte, že rolety sa na oknách používajú iba večer a v noci, aby chránili vaše súkromie po rozsvietení svetla v dome, ukážeme vám, že rolety majú aj iné využitie a vhodné sú pre využitie aj cez deň. Vyrábajú sa z rôznych materiálov a okrem čisto účelového využitia majú aj estetickú funkciu. Záleží len na vás, ktorý typ roliet si pre svoj dom vyberiete.

 

Často sa využívajú pre ochranu okien pred vandalmi a zlodejmi predokenné rolety, ktoré súčasne plnia aj tepelno-izolačnú funkciu. Zatiahnuté pred oknami, vedené po oboch okrajoch, uzatvárajú pred sklom tenkú vzduchovú vrstvu bez možnosti cirkulácie vzduchu a tým bránia prestupu tepla. Ako v zime v domu von, tak v lete zvonku dovnútra. Pri miernom roztiahnutí alebo čiastočnom vytiahnutí regulujú množstvo slnečného svetla, vstupujúceho do obytných priestorov. Vonkajšie rolety možno vybaviť elektrickým pohonom s diaľkovým ovládaním alebo časovými spínačmi a automaticky ich spúšťať večer a vyťahovať cez deň. Aj keď nie sme doma, neumožníme nenechavcom ohroziť náš domov.

roleta

Ako si zaobstarať látkové interiérové rolety? Jednoducho kontaktujte dodávateľa pre látkové rolety, odborníci zamerajú a navrhnú najvhodnejší typ a v krátkej dobe i dodajú a namontujú rolety pre váš dom. Látkové rolety sa vyrábajú iné pre tienenie strešných okien a iné pre bežné okná, kde môžu tieniť zvlášť každú sklenenú tabuľu alebo aj komplet celú plochu okien, a to aj vrátane atypických tvarov.

Nielen tienenie proti slnku v letných dňoch alebo bránenie prestupu tepla je účel montáže roliet. Svojím farebným prevedením dovedú dodať atmosféru priestoru. Rolety noc a deň zamenia kedykoľvek máte v úmysle využiť projektor a premietnuť si fotky zo svojej dovolenky alebo využiť ho na sledovanie zaujímavého športového zápasu v spoločnosti priateľov. Nemusíte čakať, až sa zotmie, kvalitné rolety vo svojom dome využijete ako vo dne, tak v noci.

Článok bol uverejnený v kategórii Dom, Kuchyňa, Obývačka, Spálňa a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.