Sprchujte sa lacnejšie

usporna_sprchova_hlavica_basic-4-7_l_min Či už bývate v bytovke alebo vlastníte rodinný dom, nemalou položkou v rodinnom rozpočte sú platby za energiu a teplo. A to ako za teplo na vykurovanie obydlia, tak za teplo, ktorým ohrievame vodu na umývanie a sprchovanie. Preto je vítaná každá úspora v tomto smere. Predstavujeme úspornú sprchovú hlavicu pre všetky druhy kúpelní.

Chceme chodiť čistí a vieme, že čistota znamená pol života, teda chráni nás pred chorobami. Ako teda nezanedbávať každodennú očistu a pritom ušetriť nejaké peniaze?

Riešením je využívať vodu, ako tú pitnú tak aj tepú vodu, efektívne. Teda nemíňať jej viac, ako je potrebné. A v prípade sprchovania, ktoré je samo o sebe efektívnejšie, ako kúpanie sa vo vani, regulovať prietok vody sprchovou hlavicou tak, aby nám stačila na dokonalé opláchnutie tela od šampónu, ale aby voda netiekla zbytočne rýchlo. A kým u seba dokážeme túto „povinnosť“ ustrážiť aj v situácii, kedy máme oči plné šampónu a na pákovú batériu nevidíme, problém môžu mať naše deti, pre ktoré šetrné správanie sa nemusí byť ich prirodzenou potrebou.

Pre takéto situácie je ideálne inštalovať v kúpeľni úspornú sprchovú hlavicu s prisávaním vzduchu do prúdu vody. Tým dokáže eliminovať pocit menšieho množstva vody. Sprchová hlavica o priemeru 10 centimetrov má okrem prisávania okolného vzduchu do vody vstavaný aj obmedzovač prietoku vody na asi tretinu až polovicu (podľa toho aký tlak vody máte v potrubí).

usporna_sprchova_hlavica_basic-4-7_l_min

A tak aj keď otvoríte batériu naplno, cez sprchu viac vody, ako skutočne potrebujete, nepretečie. A spolu s vodou šetríte ja peniaze na jej ohrev. Už vás nerozčúli pridlhé sprchovanie sa dospievajúcich potomkov, už vás nebude strašiť vysoký účet za teplo. Stačí v priebehu jednej minúty vymeniť vašu starú sprchovú hlavicu za úspornú a peniaze nespláchnete do kanála.

Článok bol uverejnený v kategórii Kúpelňa a označený ako , , , , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.