Strešná krytina nám uľahčila nový začiatok

krytina Život je niekedy ťažký, ale zároveň je plný radosti. Keď som sa spoznala s manželom, bolo nám 20 rokov, teraz už máme sedemročného syna a ďalšie dieťa na ceste. So založením rodiny sa spája jeden dôležitý medzník – bývanie.

 

Bohužiaľ ani jeden z nás nedisponoval bytom či domom po rodičoch či inom príbuznom, a preto sme sa museli postaviť na vlastné nohy. Bývali sme rôzne po prenájmoch, ale toho som začala mať dosť. Navyše som vždy snívala o vlastnom rodinnom domčeku na konci mesta, kde bude kľud, príroda a zároveň sa človek ľahko a rýchlo dopraví do mesta na nákup, k doktorovi, na úrady či len tak na kávu. K domu pre mňa neodmysliteľne patrí aj malá záhradka, kde si budem pestovať vlastné paradajky, cesnak, mrkvu a tak ďalej.

Zohnať dom nie je ale žiadna sranda, do novostavby sme sa nakoniec nepustili, pretože medzitým nám známy dal ponuku na odkúpenie starého domu s pozemkom po jeho babičke. Keď sme dom videli, tak sme nevedeli, či sa radovať alebo plakať. Známy nám ho ponúkal za lacné peniaze, pretože sám dom nechcel a navyše na dome i záhrade bolo veľa práce. Po rozmýšľaní sme dom teda kúpili s tým, že nás vlastne rekonštrukcia vyjde drahšie ako samotná kúpa.

strecha

Prečo ale píšem? Prejdem k veci. Veľa vecí sme na dome urobili po známych – kúpili materiál a kamaráti pomohli s opravou. Čo sa týka strechy, tak som bola neoblomná a chcela mať istotu, preto som na nete hľadala vhodnú firmu, čo ponúkne kvalitu za prijateľnú cenu. Našla som ju, prečítala som si potrebné info, prezrela fotky realizácie a po konzultácii s manželom sme sa rozhodli pre krytinu, ktorá sa hodila aj k architektúre domu.

Samotná montáž tejto strešnej krytiny bola podľa manžela a jeho kamarátov jednoduchá. Keď sme po dlhom roku a pol dali celý dom a záhradu do poriadku, opustili prenajatý byt a nasťahovali sa do už nášho rodinného domčeka, bola som šťastná. Teraz tu budeme tráviť už druhú zimu, tú prvú zvládla strešná krytina výborne a ja sa nebojím, že by som vtedy zvolila zle.

Článok bol uverejnený v kategórii Dom a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.