Svietidlá do domácnosti

ziarivka Svietidlá majú umožniť osvetlenie jednotlivých miestností. Moderné osvetľovacie zdroje umožňujú využiť ich aj ako domáce doplnky a estetické predmety. Rôzne druhy svietidiel nás nútia položiť si otázku, kam sa aké svietidlá hodia.

 

Okrem tvaru svietidla a intenzity osvetlenia by nás mala zaujímať aj takzvane farba svetla. Do obývačky sa hodia skôr žlté odtiene teploty 2700 K, do kuchyne alebo k čítaciemu stolíku zasa biele svetlo 5500-6500 K, ktoré je najviac podobné dennému slnečnému svetlu. Teplotu svetla nájdete na obale svetelného zdroja.

Svietidlá do kuchyne

Byt v paneláku bol vybavený žiarivkovou trubicou, čím bol naraz osvetlený väčší priestor pracovnej dosky. Aj dnes nájdeme v niektorých domácnostiach žiarivky, ale ďaleko viac ich nahradzujú LED osvetľovacie svietidlá alebo LED pásy, ktoré osvetlia rovnako veľkú plochu, ale s oveľa nižšou spotrebou elektrickej energie a navyše idú ďaleko lepšie zakomponovať do kuchynskej linky.

lampa

Svoje vlastné svetlo si zaslúži aj jedálenský stôl v kuchyni a tu stále vedú stropné svietidlá. Niekto dáva prednosť zaveseným svietidlám, niekto pevným. Vysoko umiestnené stropné svietidlá ale vyžadujú silnejší zdroje, pretože sa vzdialenosťou klesá intenzita osvetlenia. Použitie kompaktných žiariviek alebo LED svetiel dovolí použitie viacerých svetelných zdrojov bez nároku na zvýšenú cenu za elektrinu.

Osvetlenie obytných miestností

V obývačke stále zostávajú centrálnym zdrojom svetla lustre, ktoré je dobré doplniť lokálnymi svietidlami. Keď radi čítate, dobrý pocit z dobrej knižky môže pokaziť zlé osvetlenie. Malá stojaca lampa vedľa pohodlného kresla nielen, že vytvorí príjemné intímne osvetlenie, ale umožní vám lepšie vnímať text.

lampa

Vašu domácnosť ďaleko lepšie osvetlia svietidlá s viacerými žiarovkami, u ktorých môžete kombinovať počet svietiacich súčasne žiaroviek podľa aktuálnej potreby a vykonávanej činnosti. Viac svietidiel dovolí osvetliť celú miestnosť napríklad pri oslave alebo si len tak leňošiť pri malej pampy a počúvať hudbu. Úsporné svetelné zdroje umožňujú svietiť lacno. V súčasnosti si môžete do svojej domácnosti zaobstarať svietidlá od klasických po extravagantné dizajnové kúsky a v rôznych farbách, aby sa tak osvetlenie stalo súčasťou vašej domácnosti.

Či už zariaďujete dom alebo byt, moderné svietidlá vám pomáhajú vytvárať domov.

Článok bol uverejnený v kategórii Kuchyňa, Obývačka a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.