Zatočte s vlhkosťou

Akokoľvek sa snažíte udržiavať vo svojej domácnosti čistotu, vyskytnú sa občas situácie, kedy vám vlhkosť v byte jednoducho prerastá cez hlavu. Dobrá gazdinka si uvedomuje, že zvýšená vlhkosť sa premení na plesne na stenách, ktoré nie len zle vyzerajú, ale aj zle vplývajú na zdravie najmä detí, ale aj dospelých. Ako ukončiť panovanie vlhkosti vo vašom byte a udržať svieži vzduch?

S vysokou vlhkosťou v bytoch sa stretávajú najmä ľudia, ktorí absolvovali výmenu starých okien za nové a zateplenie bytu. Výsledkom týchto rekonštrukčných prác v bytovke býva zníženie úniku tepla a odstránenie prievanu, ktorý cez škáry okolo okien permanentne odvetrával celý byt. Občas aj tak, že sa záclony hýbali a niekomu aj koberce pri dverách dvíhali. Po výmene okien na celom byte je takýmto nepríjemným situáciám koniec, no začal sa vyskytovať iné, možno oveľa nepríjemnejšie.

Odkiaľ sa berie vlhkosť v byte

Túto otázku si kladú ľudia, ktorí zbadajú v rohoch kuchyne či obývačky tmavé nevzhľadné fľaky na stenách. Sú to plesne. V týchto miestach sa vzduch v byte pohybuje menej, ako inde a preto sa tu zráža voda zo vzdušnej vlhkosti. Vlhkosť sa do vzduchu dostáva jednak dýchaním, čím viac ľudí v byte, tým vyššia vlhkosť. Ale aj z hrncov pri varení alebo pri sušení vypranej bielizne vo vnútri bytu, napríklad na radiátoroch alebo skladacích sušiakoch bielizne.

RKB31_ASF100

Odstrániť nadmernú vlhkosť pomôže častejšie vetranie. No tým sa súčasne byt v zimných mesiacoch ochladzuje. A keď máte doma malé deti, nie je vhodné každú chvíľu vetrať, no prať sa musí. Pomôžu vám odvlhčovače vzduchu. S ich pomocou znížite objem vlhkosti vo vzduchu na prijateľnú medzu aj bez častého vetrania a bez rizika prechladnutia malých detí.

Typ odvlhčovača zo širokej ponuky REMKO si vyberte podľa toho, aký veľký objem vzduchu potrebujete vysušiť, teda aký veľký byt máte, a tiež podľa toho, ako často sa vyskytujú situácie, ktoré vyššou vlhkosťou prinášajú riziká vzniku plesní na stenách.

Článok bol uverejnený v kategórii Kuchyňa a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.