Zdravý spánok je dôležitý

postel Ako mladý chlapec som sa vyspal naozaj kdekoľvek. Čím som ale starší, tým som citlivejší na to, kde spím. A odkedy som prekonal operáciu chrbtice, dávam si na lôžko fakt pozor. Naozaj dobrý matrac je základ, aby som sa dobre vyspal a aby ma nebolelo celé telo. Ale aj zdravý človek ocení kvalitné lôžko, znamená to nielen pohodlie, ale aj spôsob, ako predísť zdravotným problémom.

 

Mnoho ľudí trpí bolesťami chrbta a veľa z nás sa ráno prebúdza ako dolámaní. Zvádzame to na ťažkú prácu včerajšieho dňa, zvýšenú námahu pri údržbe domu alebo prácu na záhrade. Ak pracujeme prevažne v kancelárii a potom sa vrhneme na takéto nárazové alebo sezónne fyzické aktivity, naše netrénované telo môže reagovať zvýšenou únavou alebo aj bolesťou, ktorá neprejde ani po noci na lôžku.

matrac

Naša telesná schránka má isté proporcie a posteľ, na ktorej si doprajeme oddych, by ju mala rešpektovať. Príliš mäkký matrac alebo naopak príliš tvrdé lôžko nášmu odpočinku nesvedčí. Nemožno tvrdiť, že zlý matrac môže privodiť choroby chrbtice, ale celkom určite nepomáha regenerácii nášho organizmu tak, ako by si telo oddýchlo v správnej posteli. Takže ak naša práca a životný štýl dávajú dôvod k poškodeniu platničiek, tak dobre vybraný matrac čiastočne eliminuje túto hrozbu a zlá posteľ ju urýchľuje. Preto je potrebné výberu miesta, kde si doprajeme pravidelný spánok, venovať toľko pozornosti.

Ak si však stav vašej chrbtice vyžiada operáciu, je pohľad na vaše lôžko a matrace zvlášť úplne odlišný a nekompromisný. Tento zákrok vyžaduje dlhú rekonvalescenciu a veľa odpočinku. Ďaleko väčšie pohodlie máte, ak je lôžko vyššie, než ste mali doteraz a ak matrac je naozaj kvalitný. Nedávno som si tým všetkým prešiel a keď doma padlo rozhodnutie, že vymeníme staršiu posteľ, samozrejme okrem rozmerov, aby sa nám vošla do spálne, nás zaujímala aj výška lôžka nad zemou pre pohodlnejšie a bezpečnejšie líhanie a vstávanie a tiež možnosť vybrať si matrac podľa nášho priania. Zdravie totiž máme je jedno.

Článok bol uverejnený v kategórii Spálňa a označený ako , , . Uložte si ho do záložiek.

1 Responses to Zdravý spánok je dôležitý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.