Žehlenie môže byť ľahšie

napinakpotahunazehlenie-5 Ak niečo nerobíte radi, pomôže každá maličkosť, ktorá čo i len trochu spríjemní prácu alebo odstráni akúkoľvek maličkosť, ktorá vás pri tejto nepríjemnej činnosti dokáže vyrušiť. Ako napríklad keď žehlíte košele na žehliacej dosky s ochranným poťahom a pri posunutí košele na doske sa nahrnie pod košeľou poťah a nie len otravuje, ale dokonca môže spôsobiť pokrčenie košele pri jej žehlení. Vieme, ako tomu zabrániť.

 

Problémom poťahu na žehliacu dosku je to, že doska je príliš dlhá a hoci je poťah opatrený šnúrkou na jeho stiahnutie po obvode, aj tak je poťah dosť voľný a preto sa posúva, keď je trenie medzi žehleným odevom a doskou väčšie, ako medzi poťahom a doskou.

Silnejšie stiahnuť poťah pomôžu spony na poťah. Dostanete ich kúpiť v supermarketoch v úhľadnom balíčku po tri kusy. Dĺžka popruhov s klipsami je uvedená na zadnej strane balíčka.

napinakpotahunazehlenie

Podľa obrázku na spodnej strane dosky na žehlenie spojíte okraje poťahu a tým zamedzíte jeho posúvaniu pri žehlení. Domáce práce tak budú menej problematické a tým aj menej otravné.

Šikovné gazdinky si dokážu podobné spony vyrobiť z pásovej gumy a starých spôn do trakov. Ale pri ich malej cene je možno jednoduchšie si ich kúpiť a ušetrený čas venovať niečomu užitočnejšiemu alebo zábavnejšiemu.

Článok bol uverejnený v kategórii Nezaradené a označený ako . Uložte si ho do záložiek.

1 Responses to Žehlenie môže byť ľahšie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.